Воркшоп “Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку”

29 березня Одеська ОВА запросила Odesa IT Family та наші компанії-учасники доєднатись до воркшопу “Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку”.

Захід було проведено Експортно-кредитним агенством (ЕКА) в рамках реалізації програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

Експортно-кредитне агенство — загальнодержавна структура, яку уряд уповноважив підтримувати експортерів послуг та товарів, а також страхувати ризики за зовнішньоекономічними контрактами.

🔸️Під час заходу відбулась презентація фінансових інструментів державної підтримки вітчизняних експортерів товарів та послуг.
Відкрив захід Роман Григорішин, лідер EXPO 2030, яке буде джерелом додаткових інвестицій і фінансування. Ми в Odesa IT Family всебічно підтримуємо цей загальнодержавний проєкт.

🔸️Ми поцікавилась, чи стосується програма експорту інформаційних послуг та дізналась, що вона діє на експорт послуг як для продуктових, так і для аутсорсингових компаній.

🔸️Цікавим кейсом поділився засновник бізнесу з експорту снеків. Вони вже три роки поспіль отримують фінансуваня за цією програмою, за деякими траншами ставка фінансування складала 0%. Сам механізм надання коштів є наступним: банк фінансує під свій відсоток, а держава компенсує ці відсотки за клієнта. Навіть якщо є затримка в фінансуванні державою, то банк не витребував ці відсотки від клієнта. Треба зазначити, що в договорі щодо цієї програми зазначено, що при затримці фінансування державою більш ніж 6 місяців, клієнт сам компенсує відсотки, проте за 3 роки роботи цієї програми такого випадку не було жодного разу. Отже, держава дійсно компенсує затрати клієнта за відсотками, проте наразі під 0 відсотків вже программа не кредитує, а реальний відсоток фінансування по програмі “5-7-9” становить 9 та 11%.

🔸️В.о.голови ЕКА Руслан Гашев зазначив:”Підприємствам потрібні кошти в будь-якій галузі, IT тут не є винятком. Наші банки-партнери за програмою підтримки експортерів залюбки працюють з представниками цієї галузі, а ми є містком між ними та бізнесом. Поєднання нашої програми з програмою “5-7-9%” робить кредит не просто доступним, а й прийнятним за умовами“. За його словами, минулого року кожна гривня нашого капіталу генерувала 14 грн експортної виручки, причому у випадках, коли без такого фінансування контракт просто не міг би бути виконаний. “Цього року ми плануємо повністю використати можливості нашого статутного капіталу, що може згенерувати близько 18 млрд грн, і я сподіваюся, що значну її частину принесе IT-бізнес”.

Також дивись
IT2SCHOOL запрошує ІТ-спеціалістів долучатись менторів-волонтерів

Команда IT2SCHOOL запрошує ІТ-спеціалістів долучатись в якості менторів-волонтерів по таким навчальним програмам, як Scratch, HTML/CSS, Python, Робототехніка, Web Design, тощо.

IT Research

Odesa IT Family проводить щорічне дослідження ІТ-галузі в регіоні за підтримки Агенція регіонального розвитку Одеської області.

Odesa IT Family та Агенція регіонального розвитку Одеської області підписали Меморандум про співпрацю

З боку Odesa IT Family у зустрічі взяла участь CEO Odesa IT Family Катерина Соловей , яка зазначила, що дуже важливо включити до стратегічного документу Одещини план заходів з посилення міжсекторальної взаємодії та створення стартап-екосистеми, що сприятиме розвитку нових бізнесів, залученню інвестицій та імплементації інновацій в інших секторах середнього та малого бізнесу.

Odesa IT Family були запрошені до Міжнародного гуманітарного університету на акредитацію нових спеціальностей

Odesa IT Family були запрошені на факультет кібербезпеки, програмної інженерії та комп’ютерних наук Міжнародного гуманітарного університету на акредитацію нових спеціальностей.

Підписка на новини від спільноти