Воркшоп “Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку”

29 березня Одеська ОВА запросила Odesa IT Family та наші компанії-учасники доєднатись до воркшопу “Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку”.

Захід було проведено Експортно-кредитним агенством (ЕКА) в рамках реалізації програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

Експортно-кредитне агенство — загальнодержавна структура, яку уряд уповноважив підтримувати експортерів послуг та товарів, а також страхувати ризики за зовнішньоекономічними контрактами.

🔸️Під час заходу відбулась презентація фінансових інструментів державної підтримки вітчизняних експортерів товарів та послуг.
Відкрив захід Роман Григорішин, лідер EXPO 2030, яке буде джерелом додаткових інвестицій і фінансування. Ми в Odesa IT Family всебічно підтримуємо цей загальнодержавний проєкт.

🔸️Ми поцікавилась, чи стосується програма експорту інформаційних послуг та дізналась, що вона діє на експорт послуг як для продуктових, так і для аутсорсингових компаній.

🔸️Цікавим кейсом поділився засновник бізнесу з експорту снеків. Вони вже три роки поспіль отримують фінансуваня за цією програмою, за деякими траншами ставка фінансування складала 0%. Сам механізм надання коштів є наступним: банк фінансує під свій відсоток, а держава компенсує ці відсотки за клієнта. Навіть якщо є затримка в фінансуванні державою, то банк не витребував ці відсотки від клієнта. Треба зазначити, що в договорі щодо цієї програми зазначено, що при затримці фінансування державою більш ніж 6 місяців, клієнт сам компенсує відсотки, проте за 3 роки роботи цієї програми такого випадку не було жодного разу. Отже, держава дійсно компенсує затрати клієнта за відсотками, проте наразі під 0 відсотків вже программа не кредитує, а реальний відсоток фінансування по програмі “5-7-9” становить 9 та 11%.

🔸️В.о.голови ЕКА Руслан Гашев зазначив:”Підприємствам потрібні кошти в будь-якій галузі, IT тут не є винятком. Наші банки-партнери за програмою підтримки експортерів залюбки працюють з представниками цієї галузі, а ми є містком між ними та бізнесом. Поєднання нашої програми з програмою “5-7-9%” робить кредит не просто доступним, а й прийнятним за умовами“. За його словами, минулого року кожна гривня нашого капіталу генерувала 14 грн експортної виручки, причому у випадках, коли без такого фінансування контракт просто не міг би бути виконаний. “Цього року ми плануємо повністю використати можливості нашого статутного капіталу, що може згенерувати близько 18 млрд грн, і я сподіваюся, що значну її частину принесе IT-бізнес”.

Також дивись
“Штучний Інтелект у бізнесі на прикладі LLM (Large Language Model)”

“Штучний Інтелект у бізнесі на прикладі LLM (Large Language Model)” — нові теми, які усвоювали студенти в рамках проєкту IT Starts. А занурював їх у світ LLM Anton Liutov, Senior ML Engineer в DataArt, який має більше 6 років досвіду в Data Science та більше 5 проєктів з LLM.

Тренінг з “Комунікації”

Активні учасники отримали подарунки від Люксофт, а також кожен отримав крутий електронний серифікат по завершенню.

“Оновлена інформатика — ІТ‑студії” в рамках програми EU4Digital Ukraine

Odesa IT Family разом з фахівцями наших компаній-учасниць активно бере участь у проєкті Міністерства цифрової трансформації України та Міністерства освіти і науки України “Оновлена інформатика — ІТ‑студії” в рамках програми EU4Digital Ukraine.

Зустріч з міністром цифрової трансформації України

Ми в Odesa IT Family віримо в синергію, переконані що разом ми сильніші та ефективніші, саме тому важливо підтримувати постіний діалог бізнесу з владою.

Підписка на новини від спільноти