22 May 2021
Відкрита зустріч з творцями проекту Дія Сity

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

19 травня о 17:00 ми запрошуємо тебе на онлайн-зустріч із представниками Міністерства Цифрової трансформації з приводу проекту ДіяCity. Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT, та його колеги розкажуть тобі про всі важливі деталі проекту і дадуть відповідь на найгостріші питання, що виникли навколо ініціативи.

“Дія City — це спеціальний правовий режим для IT-індустрії, який дозволить створити в Україні найпотужніший IT-хаб Центральної та Східної Європи. У ньому не існуватиме меж для інвестицій, створення робочих місць чи розробки новітніх технологій. Українці та підприємці з усього світу матимуть можливість швидко та ефективно реалізувати найамбітніші інноваційні та бізнес-ідеї”.

Цей опис взято з сайту проекту, а у тебе з’явилась можливість поставити турбуючі тебе запитання представникам Міністерства в онлайн-режимі. Бо навіщо шукати відповіді в інтернеті, якщо можна віч-на-віч обговорити проект з його авторами!

Будь ласка, залиши своє питання в реєстраційній формі нижче та будь впевнений — ми його передамо спікерам. Всі питання вкрай важливі, бо головна мета зустрічі — відповісти на них.

Реєструйся, посилання на вебінар надійде тобі на е-пошту після реєстрації.

Тож чекаємо на тебе 19 травня о 17:00

Також дивись
Speaker at the IT Wave One-Day Business Conference — Nataliia Zhurakovska

How does taking care of your health and life look in today’s world? What is corporate health philosophy, and how does it impact the efficiency of a company? What dividends can you gain by investing in your health?
Speaker at the IT Wave One-Day Business Conference — Nataliia Zhurakovska, Medical Director of LLC “Family Doctor’s Office” — is preparing an interesting presentation for our participants.

The IT Wave One-Day Business Conference

The IT Wave One-Day Business Conference will not only provide you with valuable knowledge and insights from leading IT industry experts but will also become part of our charitable mission.
To support our defenders, 100% of the collected funds will be donated to the needs of the Armed Forces of Ukraine.
Join us on May 24th at 10:00 AM, learn, support our army, and have a chance to win great prizes!
Join us and do good together!

The Concept of MVP Product in Student Developments

Great news for students!
We are excited to continue our series of professional lectures and can’t wait for the next one!
Topic: “The Concept of MVP Product in Student Developments”

In this upcoming lecture, you will learn about the world of Minimum Viable Products (MVP) in student project development.
Speaker: Viktor Yatsenko, HRD, Product, Project.

The conference “Sustainable Development and Digital Innovations: Present and Future”

On May 17th, we are joining the conference “Sustainable Development and Digital Innovations: Present and Future” hosted by the State University of Intellectual Technologies and Telecommunications!

Subscribe to community news