9 June 2023
Найпопулярніші абревіатури, з якими стикаються джуни на першій роботі

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Андрій Сильчук, Head of R&D Center & Delivery Director at DataArt, на лекції для студентів розповів про абревіатури, з якими ви неодмінно зіштовхнетесь в роботі, але про котрі вам не будуть розповідати в університеті.
Андрій провів невеличке дослідження перед зустріччю зі студентами  та  розпитав своїх колег, які абрівіатури вводили в ступор та були їм не зрозумілими на старті кар’єри.
Ми зібрали їх в одну статтю, аби не загубити цю корисну інформацію, і ділимось з вами поясненням!

🔹RFI (Request for information) — запит на інформацію (наприклад, про вашу компанію — скільки людей, найбільш популярні проєкти, які технології вмієте робити)
🔹RFP (Request for proposal) — запит на комерційну пропозицію (вам надсилають деталі проєкту, на основі якого ви готуєте потенційному клієнту пропозицію)
🔹NDA (Non-disclosure Agreement) — угода про нерозголошення (документ, підписуючи який ви забов’язуєтесь не поширювати інформацію третім особам).
🔹MSA (Master Service Agreement) — генеральна угода про надання послуг (сторони погоджуються з більшістю умов, які регулюватимуть усі майбутні угоди, необхідна у випадках, коли у клієнта декілька проєктів, аби не заключати кожен раз важкі договори).
🔹SoW (Statement of Work) — технічний акт  (деталі про конкретний проєкт: хто за що відповідає, які ризики, які часові рамки тощо).
🔹LoU (Letter of Understanding) — лист про взаєморозуміння (необхідне, якщо в проєкт треба внести зміни: вартість, вимоги тощо — лист, який підписує клієнт, є додатком до існуючого Master Service Agreement та Statement of Work.
🔹DPA (Data Processing Agreement) — юридичний документ між організацією та клієнтом, який встановлює умови використання персональних даних. Ця угода визначає, хто має доступ до інформації, що з нею може статися та чи потрібно її видалити з їхньої системи в будь-який момент часу.
🔹PO (Purchase Order) — замовлення на послугу.
🔹GM (Gross Margin) — валова маржа (співвідношення того, що вам заплатив клієнт з тим, скільки грошей було витрачено — скільки компанія заробила на проєкті).
🔹СM (Contribution Margin) — маржинальний дохід (відрахування додаткових витрат — різниця між виторгом від реалізації та змінними витратами).

Бонус:
🔹Background Verification (Check) — перевірка репутації  (процес, який використовує особа або компанія, щоб переконатися, що особа є тим, за кого себе видає — перевірка паспортних даних, чи була судимість тощо).
🔹Kick-off  — стартова зустріч (перша зустріч з командою проєкту та з клієнтом проєкту — знайомство, обговорення загальних цілей та задач тощо).

Дякуємо Андрію за таку корисність!

Також дивись
We made New Year’s magic for kids in Odesa region!

This year Odesa IT Family organized an unforgettable event for children, which became a real fairy tale! We purchased and delivered 218 gifts so that each child received their own special surprise.

DIGIS – Переможець у Рейтингу Найкращих Роботодавців України 2024

DIGIS one of the stakeholders of Odesa IT Family, has been ranked first among employers in the category “200-800 specialists” according to the results of the Best Employers of Ukraine 2024 rating. This rating is based on the opinions of 16 000 IT professionals who voted for 1138 companies during the year.

Odesa IT Family expands international cooperation and deepens partnerships with Romania

On December 4-6, 2024, representatives of the State University of Intellectual Technologies and Communications took part in the 12th International Smart Cities Conference (SCIC), organized by the Faculty of Public Administration of the National University of Political Studies and Public Administration (SNSPA) in Bucharest, Romania. Next year, we plan to organize the conference together with SNSPA and SUITС in October.

It’s time to choose an insurance partner for 2025

It’s time to choose an insurance partner for 2025!
We are glad to introduce you the partner of Odesa IT Family – the insurance company UNIVERSALNA

Subscribe to community news