EXPO 2030

EXPO-2030: які можливості для країни-місця проведення?

Україна, а саме місто Одеса, претендує на проведення Всесвітньої виставки EXPO-2030 за темою «Відродження. Технології. Майбутнє». Чому про це говорять вже зараз і наскільки доречним є це питання у військовий час?

EXPO — міжнародна виставка, яка є символом індустріалізації і відкритим простором для демонстрації технічних і технологічних досягнень. Це історичний захід, адже саме для нього в свій час в Лондоні був збудований Кришталевий палац, а в Парижі — Ейфелева вежа.

Всесвітня Виставка знаменита тим, що кожного разу вона стає стартовою точкою нових етапів розвитку людства. Це майданчик для обговорення глобальних проблем та викликів для людства. У рамках цих дискусій з’явилися сотні патентів на винаходи в різних сферах. 

Остання EXPO 2020 відбулась в  Дубаї. Декілька вражаючих цифр-результатів:

 • 24,1 млн відвідувань із 178 країн;
 • 30,3% приїхали з-за кордону;
 • 1 млн+ шкільні відвідування;
 • 107 000 відвідувань від людей з інвалідністю;
 • Expo Live гранти вплинули на понад 5,8 млн осіб.

 

Чому це важливо для нас?

«Перший персональний комп’ютер компанія IBM представила у 1962 році на EXPO у Сіетлі. Впевнений, що для наших інженерних стартапів — це чудова можливість продемонстровувати свої напрацювання та залучити інвесторів. Інвестиції — це саме те, що буде потрібно нашій країні для відновлення, оновлення та посилання наших позицій на міжнародній арені», — коментує Максим Бастіон, Сhairman Odesa IT Family board.

🔸️Одеса завжди була і є багатонаціональним та багатокультурним містом. Одеса може прийняти Всесвітню Виставку вперше, але вона має вікові зв’язки зі світом. Коли у 2030 року гості відвідують українське місто, то зможуть відчути силу, свободу, культуру і потенціал всього людства. 

🔸️Odesa IT Family є партнером Одеси та області як кандидата на проведення EXPO 2030. Ми всебічно підтримуємо можливість покращити імідж Одеси як міста IT-технологій та ідеального місця для зростання міжнародних компаній та інноваційних стартапів. Проведення EXPO 2030 в Одесі забезпечить можливість створити українську Кремнієву долину: об’єднати багато різних ІТ-компаній на одній території та організувати повноцінне ІТ-місто.

 

Що ще дасть Україні проведення EXPO-2030?

Проведення EXPO-2030 в Одесі принесе в Україну:

 • Поштовх для економічного зростання.
 • Залучення капітальних інвестицій.
 • Унікальну платформа для публічної дипломатії.
 • Зміцнення іміджу країни.
 • Розвиток інновацій.
 • Створення інфраструктури для науково-технічного потенціалу.

Це забезпечення стрімкого економічного зростання, зміцнення міжнародних зв’язків, створення нових робочих місць, науково-технічної інфраструктури, розвиток ІТ-хабів та створення сучасної кіностудії.

 

Також дивись
Akkerman Solutions Ukraine

23-26 березня відбудеться хакатон FRESH AIR 2023 з розробки застосунків соціального напрямку.  Компанія Akkerman виступає основним фінансовим спонсором заходу, саме завдяки їй переможців чекає  вагомий грошовий приз!

Андрій Сильчук, Head of R&D Center & Delivery Director DataArt

IT Family допомагає об’єднати IT-ком’юніті Одеси, зібрати разом найактивніших його представників під одним дахом. А разом ми завжди можемо взяти на себе більш амбітні та цікаві проєкти, ніж поодинці.

Ірина Дятленко, Regional Director в Luxoft Ukraine

Я люблю IT тому, що це не лише про технологічність. IT неймовірним чином переплітає в собі знання із багатьох сфер та різноманітних напрямів. Якщо людина прагне розвивати свій кругозір не зупиняючись, то IT найкращий вибір.

8 березня

Як ви святкуєте та чи святкуєте взагалі 8 березня? З таким питанням Odesa IT Family звернулась до наших компаній-учасниць і хочемо поділитись, які результати отримали.

Підписка на новини від спільноти