Герої в ІТ: “Бутербродні війська”

Ми запускаємо рубрику “Герої в ІТ”!

У цій рубриці ми хочемо розповісти про людей, які завдяки своїм вчинкам допомагають наблизити Україну до перемоги. 

Першим героєм нашої нової рубрики стала Тетяна — адміністратор офісу AUTODOC в Харкові.

📍З чого почалось твоє волонтерство?

Напевно вдома я сиділа тільки перший день, коли приходило усвідомлення ситуації. Потім в телеграмі почала реєструватися в різні волонтерські чати і заповнила одну з гугл-форм, де вказала, що можу допомогти. В табличці була інформація про людей, які цього потребували. Оскільки міський транспорт тимчасово не ходив, я шукала тих, хто знаходився поруч з моїм домом. Комусь приносила продукти, купляла медикаменти, віддавала теплі речі для лікарів в госпіталі тощо. Проте були випадки, коли люди відмовлялись від допомоги і навіть не дякували, тож я дуже зраділа, коли на початку березня дізналась, що потрібна допомога у волонтерський центр. Я зібрала великий рюкзак з думкою поволонтерити 3-4 дні та за необхідності заночувати там і коли війна закінчиться — повернутись додому. Проте через 4-5 днів, на жаль, війна не закінчилась.

📍Кому допомагає волонтерський центр ?

Засновниками центру “Паляниця Харків” є господарі місцевого кафе, які на початку війни отримали велику кількість запитів від друзів та знайомих з фронту, щодо забезпечення їжею. Наразі ми годуємо ЗСУ, ТРО, рятівників, медиків та поранених військових в госпіталі. В середньому ми виготовляємо понад 2500 порцій обідів за день.

📍Чим ти допомагаєш у волонтерському центрі?

Я допомагаю в “холодному цеху”, проте між собою ми називаємо його “бутербродні війська”. Ми приходимо зранку та запитуємо меню на день, в залежності від цього чистимо та нарізаємо необхідні овочі. По практиці можу сказати, що картопля, морква і цибуля потрібні кожного дня, тому інколи ми робимо деякі заготовки на наступний день. Найбільша проблема в мене з цибулею, бо не можу стримати сліз навіть у лижній масці.

📍Як тобі вдається поєднувати волонтерство з роботою?

Інколи я “прогулюю” волонтерський центр через роботу. В таких випадках я намагаюсь завчасно попередити волонтерський центр, щоб вони могли знайти мені заміну на день. Загалом допомагаю на вихідних та після роботи, у вільний час.

📍Чи плануєш ти переїжджати?

Ні, мій план — залишатися в Харкові та продовжувати допомагати волонтерському центру.

Також дивись
MATCHMAKING FOR EU-UKRAINE TECH CLUSTERS: DEVELOPING STRATEGIC PARTNERSHIPS

На третій день під час масштабної конференції IT-арена були організовані безліч мітапів, де учасники мали змогу долучитись до того, що їх цікавить і хвилює найбільше.

Відбулася Х міжнародна науково-практична конференція “Інформатика. Культура. Техніка”

26 вересня в Інституті комп’ютерних систем Одеської політехніки відбулася Х міжнародна науково-практична конференція “Інформатика. Культура. Техніка”, присвячена 60-річному ювілею інституту. Подію організовано за підтримки Odesa IT Family, і вона стала справжнім святом науки та техніки.

Відбувся вебінар «CRS: обмін інформацією, як Україна може дізнатися про рахунки за кордоном? Чи потрібно декларувати рахунки?»

Що таке CRS обмін? Як Україна може дізнатися про рахунки за кордоном?
Обговорювали на вебінарі з Євгеном Сарафановим, CEO and founder LOCMAN ICS!

Відбулася дев’ята конференція IT WAVE

Минулої п’ятниці ми зустрілися на 9-й конференції IT WAVE, де наші чудові спікери ділилися цінним досвідом щодо різних аспектів комунікації.

Підписка на новини від спільноти