GLOBAL LEDGER

Нещодавно український стартап Global Ledger вийшов на світовий ринок, підписавши стратегічне партнерство з Promethiem AG, Swiss FinTech group. Стартап був заснований Олексієм Фісуном і Димитрієм Білоконем, за підтримки бізнес-інкубатора IdeaSoft (член Sigma Software Group). Продукт пропонує унікальну послугу, яка перешкоджає кіберзлочинності та відмиванню грошей, дозволяючи банкам вільно працювати з криптовалютами. Партнерство Promethiem – результат стратегії щодо пошуку та підтримки продуктових бізнес-ідей на базі сервісних ІТ компаній Sigma Software Group та IdeaSoft.

ПРО ПРОДУКТ

Багато країн вже запровадили законодавство, яке дозволяє банкам і фінансовим установам працювати з криптовалютами. Існують норми, пов’язані зокрема з боротьбою з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму, і банки повинні дотримуватися їх при роботі з криптовалютами. Щоб відповідати всім вимогам, фінансові установи потребують продуктів, які б дозволяли їм перевіряти, звідки надійшла криптовалюта, і оцінити ризик роботи з конкретним клієнтом.

Історія успіху Global Ledger почалася три роки тому. На той час засновники вже мали глибокий досвід роботи у різних проектах Blockchain і FinTech і чітко бачили майбутні проблеми, які виникатимуть у зв’язку із зротанням використання криптовалют. Проєкт був реалізований за базі сервісів IdeaSoft.

«Нам вдалося створити продукт, який допомагає банкам усунути ризики роботи з криптовалютами. Через складність продукту нам знадобилося більше року, щоб створити його, перш ніж ми отримали перших клієнтів. Відтоді ми втигли попрацювати з державними установами кількох європейських країн, з банками у Швейцарії та великими фінансовими установами», – розповідає Андрій Лазоренко, CEO та співзасновник IdeaSoft.

Global Ledger має пропозиції для компаній будь-якого розміру. Дозволяючи воїм користувачам перевіряти контрагентів, продукт покращує час реагування на кіберзлочинність і збільшує поінформованість про відмивання коштів. Завдяки створеній користувачами базі даних, звітам і сповіщенням, цей інструмент надає найкращі у своєму класі джерела перевірки коштів із набагато кращою візібіліті, аніж рішення, що наразі доступні на ринку.

ВЕЛИКІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ БАНКІВ

Global Ledger відкриває багато можливостей для банків і криптобірж, зокрема:

  • Моніторинг та запобігання ризикам AML/CTF (Anti-Money Laundering/Combating the Financing of Terrorism) в режимі реального часу
  • Можливість виявляти та протидіяти новітнім технологіям відмивання грошей
  • Виконання комплексної процедури належної перевірки облікових записів організацій та фізичних осіб
  • Інтеграція з поточними AML/CTF процесами фінансових установ
  • Збір всієї необхідної інформації для повідомлення про підозрілу діяльність за лічені секунди
  • Проведення розслідування щодо відмивання грошей у криптовалютах

Головна перевага Global Ledger перед конкурентами – це конфіденційність даних. Зібрані дані нікуди не передаються і зберігаються на стороні клієнта, що дозволяє банкам та фінансовим установам дотримуватися загального регламенту про захист даних (GDPR).

«Коли йдеться про роботу з криптовалютами, головне, що хвилює банків – відсутність можливості перевірити джерело надходження грошей. Global Ledger вирішує цю проблему і надає можливість банкам нарешті отримати свою частину величезного ринку криптовалют», — підкреслює Ганна Христянович, керівниця Fintech напрямку в Sigma Software.

ПРО СТРАТЕГІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО

Нещодавно Global Ledger підписала M&A партнерство з Promethiem Group із забезпеченим фінансуванням у розмірі 3,5 мільйона доларів та виходом на нові ринки.

«Наша кінцева місія — перешкодити злочинній діяльності, використовуючи технологію блокчейн. Ми раді бачити нових партнерів, які поділяють ті ж цінності та цілі. Разом ми можемо довести роботу з криптовалютами до рівня, коли фінансові установи та правоохоронні органи зможуть виявляти та реагувати на відмивання грошей за лічені секунди», – говорить Олексій Фісун, генеральний директор та співзасновник Global Ledger Protocol.

«Для українського ринку це перший і досі єдиний випадок, коли продукт, що дозволяю боротись з відмиванням криптовалюти, вийшов на світовий ринок. Ми бачимо великі перспективи в цьому партнерстві, включаючи відкриття офісів Global Ledger в Європі та розширення співпраці зі швейцарськими банками. Дедалі більше європейських країн (Україна серед них) запроваджують криптовалютне законодавство, що відкриває для нас нові можливості в усьому світі та в Україні», – каже Андрій Лазоренко.

«Global Ledger – це комплексний продукт, у якому вже дуже зацікавлені українські та іноземні банки. Це приклад успішного створення продукту на базі сервісної компанії, і я думаю, що він має всі шанси завоювати світовий ринок», – каже Валерій Красовський, CEO та співзасновник Sigma Software.

«У Sigma Software також є упішні кейси, коли вкрай необхідні ринку продукти, створювалися та розроблялися на основі рішення, знайденого в сервіному бізнесі. Одним із яскравих прикладів є Clean.io, який став стартапом року в Балтіморі у 2019 році. Продукт усуває шкідливу рекламу й наразі використовується десятками великих замовників у США. Інженери Sigma Software були співавторами цього унікального рішення. Маючи багаторічний практичний досвід у цій галузі, вони помітили невирішену проблему та придумали рішення, яке одразу викликало високий інтерес потенційних клієнтів. Так само Global Ledger, даючи реальний поштовх розвитку банків, з часом може стати стандартом у фінансовому секторі», – додає він.

Андрій Лазоренко зазначає: «До речі, незабаром ми запускаємо новий криптопродукт і шукаємо профі, який займе позицію CEO наступного блокчейн-єдинорога».

Надсилайте заявки на електрону адресу:

HELLO@IDEASOFT.IO

або безпосередньо

LAZORENKO.A@IDEASOFT.IO

Також дивись
Odesa IT Family закупила і передала медикаменти військовим

Odesa IT Family закупила і передала медикаменти військовим на 15 тис грн.

Рецензія на освітню програму університету

Андрій Сильчук, який з недавніх пір обіймає посаду віце-президента з питань освіти в Odesa IT Family, а також є Head of R&D Center & Delivery Director в компаній DataArt, отримав запит від кафедри “Технічної кібернетики й інформаційних технологій ім. професора Р.В. Меркта” ОНМУ з приводу надання рецензії на дві освітні програми, які підготував університет.

Фінал Хакатону Fresh Air 2024

19 квітня в нас відбулась дуже важлива подія — фінал хакатону Fresh Air, який ми організували разом з Інститутом штучного інтелекту та робототехніки Одеської політехніки за підтримки генерального партнера Akkerman Solutions!

“Штучний Інтелект у бізнесі на прикладі LLM (Large Language Model)”

“Штучний Інтелект у бізнесі на прикладі LLM (Large Language Model)” — нові теми, які усвоювали студенти в рамках проєкту IT Starts. А занурював їх у світ LLM Anton Liutov, Senior ML Engineer в DataArt, який має більше 6 років досвіду в Data Science та більше 5 проєктів з LLM.

Підписка на новини від спільноти