GLOBAL LEDGER

Нещодавно український стартап Global Ledger вийшов на світовий ринок, підписавши стратегічне партнерство з Promethiem AG, Swiss FinTech group. Стартап був заснований Олексієм Фісуном і Димитрієм Білоконем, за підтримки бізнес-інкубатора IdeaSoft (член Sigma Software Group). Продукт пропонує унікальну послугу, яка перешкоджає кіберзлочинності та відмиванню грошей, дозволяючи банкам вільно працювати з криптовалютами. Партнерство Promethiem – результат стратегії щодо пошуку та підтримки продуктових бізнес-ідей на базі сервісних ІТ компаній Sigma Software Group та IdeaSoft.

ПРО ПРОДУКТ

Багато країн вже запровадили законодавство, яке дозволяє банкам і фінансовим установам працювати з криптовалютами. Існують норми, пов’язані зокрема з боротьбою з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму, і банки повинні дотримуватися їх при роботі з криптовалютами. Щоб відповідати всім вимогам, фінансові установи потребують продуктів, які б дозволяли їм перевіряти, звідки надійшла криптовалюта, і оцінити ризик роботи з конкретним клієнтом.

Історія успіху Global Ledger почалася три роки тому. На той час засновники вже мали глибокий досвід роботи у різних проектах Blockchain і FinTech і чітко бачили майбутні проблеми, які виникатимуть у зв’язку із зротанням використання криптовалют. Проєкт був реалізований за базі сервісів IdeaSoft.

«Нам вдалося створити продукт, який допомагає банкам усунути ризики роботи з криптовалютами. Через складність продукту нам знадобилося більше року, щоб створити його, перш ніж ми отримали перших клієнтів. Відтоді ми втигли попрацювати з державними установами кількох європейських країн, з банками у Швейцарії та великими фінансовими установами», – розповідає Андрій Лазоренко, CEO та співзасновник IdeaSoft.

Global Ledger має пропозиції для компаній будь-якого розміру. Дозволяючи воїм користувачам перевіряти контрагентів, продукт покращує час реагування на кіберзлочинність і збільшує поінформованість про відмивання коштів. Завдяки створеній користувачами базі даних, звітам і сповіщенням, цей інструмент надає найкращі у своєму класі джерела перевірки коштів із набагато кращою візібіліті, аніж рішення, що наразі доступні на ринку.

ВЕЛИКІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ БАНКІВ

Global Ledger відкриває багато можливостей для банків і криптобірж, зокрема:

  • Моніторинг та запобігання ризикам AML/CTF (Anti-Money Laundering/Combating the Financing of Terrorism) в режимі реального часу
  • Можливість виявляти та протидіяти новітнім технологіям відмивання грошей
  • Виконання комплексної процедури належної перевірки облікових записів організацій та фізичних осіб
  • Інтеграція з поточними AML/CTF процесами фінансових установ
  • Збір всієї необхідної інформації для повідомлення про підозрілу діяльність за лічені секунди
  • Проведення розслідування щодо відмивання грошей у криптовалютах

Головна перевага Global Ledger перед конкурентами – це конфіденційність даних. Зібрані дані нікуди не передаються і зберігаються на стороні клієнта, що дозволяє банкам та фінансовим установам дотримуватися загального регламенту про захист даних (GDPR).

«Коли йдеться про роботу з криптовалютами, головне, що хвилює банків – відсутність можливості перевірити джерело надходження грошей. Global Ledger вирішує цю проблему і надає можливість банкам нарешті отримати свою частину величезного ринку криптовалют», — підкреслює Ганна Христянович, керівниця Fintech напрямку в Sigma Software.

ПРО СТРАТЕГІЧНЕ ПАРТНЕРСТВО

Нещодавно Global Ledger підписала M&A партнерство з Promethiem Group із забезпеченим фінансуванням у розмірі 3,5 мільйона доларів та виходом на нові ринки.

«Наша кінцева місія — перешкодити злочинній діяльності, використовуючи технологію блокчейн. Ми раді бачити нових партнерів, які поділяють ті ж цінності та цілі. Разом ми можемо довести роботу з криптовалютами до рівня, коли фінансові установи та правоохоронні органи зможуть виявляти та реагувати на відмивання грошей за лічені секунди», – говорить Олексій Фісун, генеральний директор та співзасновник Global Ledger Protocol.

«Для українського ринку це перший і досі єдиний випадок, коли продукт, що дозволяю боротись з відмиванням криптовалюти, вийшов на світовий ринок. Ми бачимо великі перспективи в цьому партнерстві, включаючи відкриття офісів Global Ledger в Європі та розширення співпраці зі швейцарськими банками. Дедалі більше європейських країн (Україна серед них) запроваджують криптовалютне законодавство, що відкриває для нас нові можливості в усьому світі та в Україні», – каже Андрій Лазоренко.

«Global Ledger – це комплексний продукт, у якому вже дуже зацікавлені українські та іноземні банки. Це приклад успішного створення продукту на базі сервісної компанії, і я думаю, що він має всі шанси завоювати світовий ринок», – каже Валерій Красовський, CEO та співзасновник Sigma Software.

«У Sigma Software також є упішні кейси, коли вкрай необхідні ринку продукти, створювалися та розроблялися на основі рішення, знайденого в сервіному бізнесі. Одним із яскравих прикладів є Clean.io, який став стартапом року в Балтіморі у 2019 році. Продукт усуває шкідливу рекламу й наразі використовується десятками великих замовників у США. Інженери Sigma Software були співавторами цього унікального рішення. Маючи багаторічний практичний досвід у цій галузі, вони помітили невирішену проблему та придумали рішення, яке одразу викликало високий інтерес потенційних клієнтів. Так само Global Ledger, даючи реальний поштовх розвитку банків, з часом може стати стандартом у фінансовому секторі», – додає він.

Андрій Лазоренко зазначає: «До речі, незабаром ми запускаємо новий криптопродукт і шукаємо профі, який займе позицію CEO наступного блокчейн-єдинорога».

Надсилайте заявки на електрону адресу:

HELLO@IDEASOFT.IO

або безпосередньо

LAZORENKO.A@IDEASOFT.IO

Також дивись
IT Research

Odesa IT Family проводить щорічне дослідження ІТ-галузі в регіоні за підтримки Агенція регіонального розвитку Одеської області.

Odesa IT Family та Агенція регіонального розвитку Одеської області підписали Меморандум про співпрацю

З боку Odesa IT Family у зустрічі взяла участь CEO Odesa IT Family Катерина Соловей , яка зазначила, що дуже важливо включити до стратегічного документу Одещини план заходів з посилення міжсекторальної взаємодії та створення стартап-екосистеми, що сприятиме розвитку нових бізнесів, залученню інвестицій та імплементації інновацій в інших секторах середнього та малого бізнесу.

Odesa IT Family були запрошені до Міжнародного гуманітарного університету на акредитацію нових спеціальностей

Odesa IT Family були запрошені на факультет кібербезпеки, програмної інженерії та комп’ютерних наук Міжнародного гуманітарного університету на акредитацію нових спеціальностей.

IT Wave One-Day Business завершився яскравим святкуванням дня народження Odesa IT Family

Це свято кожного з нас. Кожного, хто долучився до наших проєктів, до наших заходів і діяльності організації. Кожного партнера та компанії-учасниці, які докладають зусиль, аби йти вперед і розвивати IT- екосистему Одещини.

Підписка на новини від спільноти