Микола Гущін, Head of techology and innovation at Capgemini Engineering

За п’ятничною традицією у нас рубрика “Знайомство з командою”. З радістю знайомимо вас з Миколою Гущіним! 

Микола крутий експерт, з яким нам пощастило працювати разом. Це людина, яка не шкодує порад і з радістю ділиться своєю експертизою. Саме завдяки йому ми запровадили такі круті проєкти, як кібертурніри, серію конференцій, низку інших технологічних ініціатив. А найголовніше: Микола брав безпосередню участь у створенні спілки. Він був одним з тих, хто пушив юридичні та організаційні аспекти створення Odesa IT Family та зробив вагомий вклад у створення і діяльність нашої спільноти.

 

🔸️Чому вибрали ІТ та яким був ваш кар’єрний шлях?

Я ріс в родині моряка, закінчував школу в Одесі та єдиним моїм вибором було море, таке перспективне та романтичне майбутнє. Але десь у 11-му класі у сім’ї з’явився комп’ютер, доступ до Інтернету і в мене з’явився новий інтерес.Тоді все було трохи інакше і Інтернетом ми могли користуватись тільки вночі. Інтерес був активним і я вирішив рухатися убік IT, обрав Національний університет «Одеська політехніка». У якийсь момент у процесі навчання я зрозумів, що мені не вистачає прикладих знань і я вступив на денне відділення до комп’ютерної академії “ШАГ” і десь протягом трьох років я навчався у двох ВНЗ. Коли я закінчував університет, як і багато студентів я підробляв і одна з робіт була в гіпермаркеті IT-техніки в комп’ютерному відділі, але по закінченню університету зміг знайти роботу за професією, тобто програмістом, що в ті роки було нелегко, адже IT-компаній було небагато. Заробітна плата програмістом була в два рази менше (зараз в це важко повірити), але я зробив свій вибір. Я ріс разом з ринком IT, розвивався, працював C++ розробником, потім перекваліфікувався в Java-розробника в компанії Lohika (нині Capgemini Engineering Ukraine). В ній я виріс до тімліда, далі керував багатьма великими проєктами, пізніше дійшов до посади Head of techology and innovation, яку обіймаю в даний момент. Тобто загалом маю 15 років в IT.

 

🔸️Ваша роль в Odesa IT Family

Моя співпраця з  IT Family почалась ще до її створення. Я був присутній на перших зібраннях необхідності створення такого об’єднання, формуванні статутних документів і навіть набору команди. Проводив інтерв’ю, набирав наших activity-менеджерів тощо. Допомагаю в різних напрямах. 

🔸️Що кластер дає вашій компанії?

Необхідність у подібному об’єднанні дозрівала давно, ми бачили, що кожна компанія в Одеському регіоні має свої цілі та напрямки, але не було спільності і розуміння особливості регіону. Були успішні приклади спільнот в інших містах і, звичайно, нам хотілося мати свій приклад та розвивати наше місто та область. Участь у кластері дає нам спілкування, розуміння того, як працюють інші компанії, цікавих людей та проєкти, які є важливими для регіону.

 

🔸️Які плани чи проєкти плануєте реалізувати у 2023 році у Family?

На жаль, через війну багато проєктів, які хотілось би реалізувати, зараз зробити неможливо, але загалом я би хотів більше сфокусуватися на конференціях з технічного направлення, підтримки і розвитку технічних спільнот нашого міста і дуже болію за перемогу EXPO 2030, яка надасть потужний поштовх розвитку міста.

Також дивись
Розпочато серію воркшопів для дизайнерів

Минулого місяця ми в Odesa IT Family запустили новий проєкт для дизайнерів. Це серія воркшопів і зустрічей, які націлені допомогти спеціалістам створенню кращих продуктів завдяки синергії між технічними й творчими підходами.

Останній шанс долучитись до Odesa IT Family Research 2024

Ми завершуємо збір даних для третього дослідження від Odesa IT Family, яке допоможе краще зрозуміти поточний стан технологічної індустрії в одеському регіоні та визначити перспективи розвитку ІТ-ринку. Це ваша можливість вплинути на майбутнє галузі! Ми досліджуємо профілі технологічних компаній, освітніх закладів, а також ключові характеристики та професійні профілі спеціалістів у сфері технологій.

Терміновий збір на відновлення навчального корпусу ОНТУ

Внаслідок ворожої атаки дронів постраждав навчальний корпус Навчально-наукового інституту комп’ютерної інженерії, автоматизації, робототехніки та програмування Одеського національного технологічного університету.

Як розпочати кар’єру в рітейлі та чому це може бути хорошим стартом?

Оксана Фурман, HRD Citrus, презентувала тему “Як розпочати кар’єру в рітейлі та чому це може бути хорошим стартом?” студентам Факультету кібербезпеки, програмної інженерії та комп’ютерних наук Міжнародного гуманітарного університету.

Підписка на новини від спільноти