Микола Гущін, Head of techology and innovation at Capgemini Engineering

За п’ятничною традицією у нас рубрика “Знайомство з командою”. З радістю знайомимо вас з Миколою Гущіним! 

Микола крутий експерт, з яким нам пощастило працювати разом. Це людина, яка не шкодує порад і з радістю ділиться своєю експертизою. Саме завдяки йому ми запровадили такі круті проєкти, як кібертурніри, серію конференцій, низку інших технологічних ініціатив. А найголовніше: Микола брав безпосередню участь у створенні спілки. Він був одним з тих, хто пушив юридичні та організаційні аспекти створення Odesa IT Family та зробив вагомий вклад у створення і діяльність нашої спільноти.

 

🔸️Чому вибрали ІТ та яким був ваш кар’єрний шлях?

Я ріс в родині моряка, закінчував школу в Одесі та єдиним моїм вибором було море, таке перспективне та романтичне майбутнє. Але десь у 11-му класі у сім’ї з’явився комп’ютер, доступ до Інтернету і в мене з’явився новий інтерес.Тоді все було трохи інакше і Інтернетом ми могли користуватись тільки вночі. Інтерес був активним і я вирішив рухатися убік IT, обрав Національний університет «Одеська політехніка». У якийсь момент у процесі навчання я зрозумів, що мені не вистачає прикладих знань і я вступив на денне відділення до комп’ютерної академії “ШАГ” і десь протягом трьох років я навчався у двох ВНЗ. Коли я закінчував університет, як і багато студентів я підробляв і одна з робіт була в гіпермаркеті IT-техніки в комп’ютерному відділі, але по закінченню університету зміг знайти роботу за професією, тобто програмістом, що в ті роки було нелегко, адже IT-компаній було небагато. Заробітна плата програмістом була в два рази менше (зараз в це важко повірити), але я зробив свій вибір. Я ріс разом з ринком IT, розвивався, працював C++ розробником, потім перекваліфікувався в Java-розробника в компанії Lohika (нині Capgemini Engineering Ukraine). В ній я виріс до тімліда, далі керував багатьма великими проєктами, пізніше дійшов до посади Head of techology and innovation, яку обіймаю в даний момент. Тобто загалом маю 15 років в IT.

 

🔸️Ваша роль в Odesa IT Family

Моя співпраця з  IT Family почалась ще до її створення. Я був присутній на перших зібраннях необхідності створення такого об’єднання, формуванні статутних документів і навіть набору команди. Проводив інтерв’ю, набирав наших activity-менеджерів тощо. Допомагаю в різних напрямах. 

🔸️Що кластер дає вашій компанії?

Необхідність у подібному об’єднанні дозрівала давно, ми бачили, що кожна компанія в Одеському регіоні має свої цілі та напрямки, але не було спільності і розуміння особливості регіону. Були успішні приклади спільнот в інших містах і, звичайно, нам хотілося мати свій приклад та розвивати наше місто та область. Участь у кластері дає нам спілкування, розуміння того, як працюють інші компанії, цікавих людей та проєкти, які є важливими для регіону.

 

🔸️Які плани чи проєкти плануєте реалізувати у 2023 році у Family?

На жаль, через війну багато проєктів, які хотілось би реалізувати, зараз зробити неможливо, але загалом я би хотів більше сфокусуватися на конференціях з технічного направлення, підтримки і розвитку технічних спільнот нашого міста і дуже болію за перемогу EXPO 2030, яка надасть потужний поштовх розвитку міста.

Також дивись
IT Research

Odesa IT Family проводить щорічне дослідження ІТ-галузі в регіоні за підтримки Агенція регіонального розвитку Одеської області.

Odesa IT Family та Агенція регіонального розвитку Одеської області підписали Меморандум про співпрацю

З боку Odesa IT Family у зустрічі взяла участь CEO Odesa IT Family Катерина Соловей , яка зазначила, що дуже важливо включити до стратегічного документу Одещини план заходів з посилення міжсекторальної взаємодії та створення стартап-екосистеми, що сприятиме розвитку нових бізнесів, залученню інвестицій та імплементації інновацій в інших секторах середнього та малого бізнесу.

Odesa IT Family були запрошені до Міжнародного гуманітарного університету на акредитацію нових спеціальностей

Odesa IT Family були запрошені на факультет кібербезпеки, програмної інженерії та комп’ютерних наук Міжнародного гуманітарного університету на акредитацію нових спеціальностей.

IT Wave One-Day Business завершився яскравим святкуванням дня народження Odesa IT Family

Це свято кожного з нас. Кожного, хто долучився до наших проєктів, до наших заходів і діяльності організації. Кожного партнера та компанії-учасниці, які докладають зусиль, аби йти вперед і розвивати IT- екосистему Одещини.

Підписка на новини від спільноти