Перший масштабний захід на Півдні України про відновлення і відбудову

Odesa IT Family завітала на перший масштабний захід на Півдні України про відновлення і відбудову, про стратегію та візію післявоєнного розвитку нашого регіону.

35 спікерів, 250 учасників офлайн та обговорення 10 фундаментальних напрямів, які створили основу для розробки стратегії подальшого відновлення та розвитку Одеського регіону.

У відкритті форуму взяли участь очільник МЗС України Дмитро Кулеба, а також міністри закордонних справ держав Північної Європи та Балтії.

Організаторами форуму  є Агенція регіонального розвитку Одеської області, Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, Одеська обласна рада та Одеська ОВА. Захід відбувся за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА», який активно залучений до процесів відновлення та відбудови Одеської області.

Серед ключових тем, обговорених на заході:

 • стратегічні пріоритети відновлення та розвитку Одещини;
 • людський капітал як рушійна сила процесів відновлення;
 • концепція розвитку/ проблемні питання агропромисловості;
 • енергетична безпека регіону
 • промисловий потенціал.

Декілька ключових поінтів з форуму, які ми занотували для вас:

 • Було презентовано проєкт EXPO 2030 Романом Григорішиним, його лідером. Odesa IT Family всебічно підтримає цей загальнодержавний проєкт та є партнером Одеси та області як кандидата на проведення EXPO 2030. 
 • Досвід Лісабону найбільш релевантний до Одеси, адже місто за короткий строк з нерозвиненого регіону перетворилось на інноваційний хаб.
 • Одеса в проєкті: логістичний центр не лише по вивозу зерна, а логістичний центр про e-commerce для всієї Європи. 
 • Одеса – територія другої молодості “золотих років” для пенсіонерів з Європи.
 • Одеський регіон першим зібрав велику потужну команду донорів України.
 • Кроки які ми повинні зробити якщо хочемо досягнути амбітну ціль  – відновлення в межах кордонів 1991 р.: переписати конституцію, ввести територіальні громади в костутанційне та правове поле, повноцінний перепис населення.

Також було презентовано два проєкти:

 1. Проєкт: будівництво мостового переходу з підходами через р.Дунай для забезпечення автомобільного сполучення між Україною, Румунією, Болгарією та Туреччиною. 

Важливість реалізації: будівництво мостового переходу між Україною та Румунією (в обхід перетину українсько-молдовського і молдовсько-румунського кордонів), перерозподілить автотранспортні потоки, забезпечить надійним транспортним зв’язком держави Балтії, України з державами Близького та Середнього Сходу, південної Європи та з Європою в цілому, а також значно покращить економічні відносини України, Румунії та Болгарії, призведе до зростання добробуту мешканців Одещини, а також інших областей України.

Термін реалізації та вартість: 4 роки, 218 960 483 USD

 1. Проєкт: будівництво залізничної ділянки Ізмаїл — Рені

Важливість реалізації: поліпшення транспортної інфраструктури в регіоні, що призведе до зростання економіки та покращення якості життя населення, а також створить додаткові робочі місця. Планується побудувати 4 залізничні станції, 6 великих залізничних та один автомобільний мости, 2 автомобільні та 2 залізничні шляхопроводи, 3 малі залізничні мости. Одна з цілей будівництва — інтеграціуія в єдину транспортно-логістичну мережу півдня Одеської області разом з портами Ізмаїл та Рені.

Вартість: 258 400 570 USD

Ми вважаємо, що дуже важливо, щоб усі економічні, соціальні, енергетичні питання, які були озвучені на форум,  та проблематика, яка дійсно є, були вирішені. Odesa IT Family готова долучитись в межах свого ресурсу та в своєму просторі компетенцій. А аби цей ресурс зростав ми пропонуємо всім компаніям регіону долучатись до нашої спільноти.

Також дивись
Odesa IT Family закупила і передала медикаменти військовим

Odesa IT Family закупила і передала медикаменти військовим на 15 тис грн.

Рецензія на освітню програму університету

Андрій Сильчук, який з недавніх пір обіймає посаду віце-президента з питань освіти в Odesa IT Family, а також є Head of R&D Center & Delivery Director в компаній DataArt, отримав запит від кафедри “Технічної кібернетики й інформаційних технологій ім. професора Р.В. Меркта” ОНМУ з приводу надання рецензії на дві освітні програми, які підготував університет.

Фінал Хакатону Fresh Air 2024

19 квітня в нас відбулась дуже важлива подія — фінал хакатону Fresh Air, який ми організували разом з Інститутом штучного інтелекту та робототехніки Одеської політехніки за підтримки генерального партнера Akkerman Solutions!

“Штучний Інтелект у бізнесі на прикладі LLM (Large Language Model)”

“Штучний Інтелект у бізнесі на прикладі LLM (Large Language Model)” — нові теми, які усвоювали студенти в рамках проєкту IT Starts. А занурював їх у світ LLM Anton Liutov, Senior ML Engineer в DataArt, який має більше 6 років досвіду в Data Science та більше 5 проєктів з LLM.

Підписка на новини від спільноти