Воркшоп “Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку”

29 березня Одеська ОВА запросила Odesa IT Family та наші компанії-учасники доєднатись до воркшопу “Експортне фінансування: доступні можливості та перспективи розвитку”.

Захід було проведено Експортно-кредитним агенством (ЕКА) в рамках реалізації програми USAID “Конкурентоспроможна економіка України”.

Експортно-кредитне агенство — загальнодержавна структура, яку уряд уповноважив підтримувати експортерів послуг та товарів, а також страхувати ризики за зовнішньоекономічними контрактами.

🔸️Під час заходу відбулась презентація фінансових інструментів державної підтримки вітчизняних експортерів товарів та послуг.
Відкрив захід Роман Григорішин, лідер EXPO 2030, яке буде джерелом додаткових інвестицій і фінансування. Ми в Odesa IT Family всебічно підтримуємо цей загальнодержавний проєкт.

🔸️Ми поцікавилась, чи стосується програма експорту інформаційних послуг та дізналась, що вона діє на експорт послуг як для продуктових, так і для аутсорсингових компаній.

🔸️Цікавим кейсом поділився засновник бізнесу з експорту снеків. Вони вже три роки поспіль отримують фінансуваня за цією програмою, за деякими траншами ставка фінансування складала 0%. Сам механізм надання коштів є наступним: банк фінансує під свій відсоток, а держава компенсує ці відсотки за клієнта. Навіть якщо є затримка в фінансуванні державою, то банк не витребував ці відсотки від клієнта. Треба зазначити, що в договорі щодо цієї програми зазначено, що при затримці фінансування державою більш ніж 6 місяців, клієнт сам компенсує відсотки, проте за 3 роки роботи цієї програми такого випадку не було жодного разу. Отже, держава дійсно компенсує затрати клієнта за відсотками, проте наразі під 0 відсотків вже программа не кредитує, а реальний відсоток фінансування по програмі “5-7-9” становить 9 та 11%.

🔸️В.о.голови ЕКА Руслан Гашев зазначив:”Підприємствам потрібні кошти в будь-якій галузі, IT тут не є винятком. Наші банки-партнери за програмою підтримки експортерів залюбки працюють з представниками цієї галузі, а ми є містком між ними та бізнесом. Поєднання нашої програми з програмою “5-7-9%” робить кредит не просто доступним, а й прийнятним за умовами“. За його словами, минулого року кожна гривня нашого капіталу генерувала 14 грн експортної виручки, причому у випадках, коли без такого фінансування контракт просто не міг би бути виконаний. “Цього року ми плануємо повністю використати можливості нашого статутного капіталу, що може згенерувати близько 18 млрд грн, і я сподіваюся, що значну її частину принесе IT-бізнес”.

Також дивись
Відбулася маркетингова конференція “Маркетинг в епоху великих змін”

Катерина Соловей, CEO Odesa IT-family, разом з такими спікерами як Вадим Друмов, генеральний директор і співзасновник Комп’ютерної школи Hillel, Петро Обухов, депутат міськради, засновник таксі та доставки Bond, Олександр Славський, підприємець, засновник Простору “На Часі”, Валерія Антоніу, керівниця центру підтримки підприємців Дія.Бізнес в Одесі та іншими небайдужими одеситами, взяла участь у конференції від Одеського національного економічного університету.

Відбувся благодійний напівмарафон “Дорога до перемоги”

Odesa IT Family підтримала захід від Одеської обласної державної адміністрації.

Speaking Club for students повертається

Speaking Club for students повертається!
Ми запускаємо безкоштовні зустрічі з прокачкою навичок говоріння англійською для студентів.

IT-компанія EPAM та БФ «Корпорація монстрів» обладнали стабілізаційний пункт для захисників України

Найбільша ІТ-компанія України EPAM регулярно допомагає захисникам та медикам, які перебувають на фронті. У вересні компанія виділили 615 тисяч гривень одеському благодійному фонду «Корпорація монстрів» для закупівлі медичного обладнання.

Підписка на новини від спільноти