4 September 2023
Візія людського капіталу для ІТ-галузі

Sorry, this entry is only available in Ukrainian.

Світ не стоїть на місці і це варто усвідомлювати. Kharkiv IT Cluster ініціював фасилітаційну сесію з ключовими стейкхолдерами в ІТ-освіті щодо візії людського капіталу для ІТ-галузі. Odesa IT Family мала честь бути дотичною до такого значущого для галузі заходу.

Для ІТ-індустрії люди — це основа галузі, але виклик нестачі фахівців змінився — на це впливають глобальні тренди та контекст (рецесія, уповільнення темпів діджиталізації пост-ковід, розвиток доступу до AI тощо). ІТ-галузь визнана однією з тих, яка буде основою оновленої мирної України. Але працювати потрібно вже сьогодні, при цьому маючи візію майбутнього. Це складне питання для обговорення в умовах війни, проте необхідне.

До стратегування долучилися основні стейкхолдери змін у нашій країні: Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство економіки України, Міністерство освіти та науки; представники Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, USAID, Інститут демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи; Голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України і керівники Odesa IT Family, Lviv IT Cluster, IT Dnipro Community та IT Ukraine Association.

Наш кластер був представлений Катериною Соловей, CEO Odesa IT Family.

Спільними зусиллями було розглянуто вплив різних чинників на розвиток ІТ-галузі, зокрема й воєнні реалії. Проте основний акцент було зроблено на важливості людського капіталу як основного ресурсу для змін.

Була створена своєрідна карта контексту, яка розділилась на такі підпункти:
🔹технологічні фактори (розвиток AI, LLM, Blokchain, застаріла база для новачків, зміна парадигма розробки тощо);
🔹human capital (демографія, немає роботи для джунів, відтік людей, залучення талантів до IT-галузі з інших країн, низька цифрова грамотність тощо);
🔹cоціокультурні фактори (бренд професії як виклик соціуму, відсутність освітнього контенту українською мовою, нерозуміння важливості соціально-культурної сфери, інклюзивність тощо).
🔹безпека, політичні фактори (підтримка партнерів, обмеження прав і свобод у воєнний час, психологія війни, мобілізація працівників тощо);
🔹економічні фактори (загальне падіння економіки України, рецесія, бронювання, корупція, ФОПи, Дія.City тощо);
🔹невизначеності (внутрішня міграція, демобілізація, блекаут, ескалація воєнних дій, пандемія тощо).

Найважливіше — було створено візію, яка прокладає шлях до нових можливостей, росту й досягнень. Цей захід є початком обговорень, які, безумовно, триватимуть із залученням усіх зацікавлених сторін.

Хочемо подякувати Олександру Медовому, Ользі Шаповал та всій потужній команді Kharkiv IT Cluster за ініціацію обговорення важливих та складних для країни та галузі питань.

Також дивись
IT2SCHOOL запрошує ІТ-спеціалістів долучатись менторів-волонтерів

Команда IT2SCHOOL запрошує ІТ-спеціалістів долучатись в якості менторів-волонтерів по таким навчальним програмам, як Scratch, HTML/CSS, Python, Робототехніка, Web Design, тощо.

IT Research

Odesa IT Family проводить щорічне дослідження ІТ-галузі в регіоні за підтримки Агенція регіонального розвитку Одеської області.

Odesa IT Family та Агенція регіонального розвитку Одеської області підписали Меморандум про співпрацю

З боку Odesa IT Family у зустрічі взяла участь CEO Odesa IT Family Катерина Соловей , яка зазначила, що дуже важливо включити до стратегічного документу Одещини план заходів з посилення міжсекторальної взаємодії та створення стартап-екосистеми, що сприятиме розвитку нових бізнесів, залученню інвестицій та імплементації інновацій в інших секторах середнього та малого бізнесу.

Odesa IT Family були запрошені до Міжнародного гуманітарного університету на акредитацію нових спеціальностей

Odesa IT Family були запрошені на факультет кібербезпеки, програмної інженерії та комп’ютерних наук Міжнародного гуманітарного університету на акредитацію нових спеціальностей.

Subscribe to community news