Андрій Сильчук, Head of R&D Center & Delivery Director DataArt

Сьогодні в рубриці “Знайомство з командою” представляємо вам Андрія Сильчука, Head of R&D Center & Delivery Director DataArt.

Андрій один з найактивніших наших учасників. Він вкладає душу в наші проєкти і неодноразово підтримував освітні ініціативи. Це і проведення лекцій  для дітей, і запис відеоуроків, і надання рецензій на освітні програми. Андрій є співзасновником проєкту  “IT-Човник”, а також бере активну участь  у процесі створення відео для школярів в сумісному проєкті Міністерства цифрової трансформації України, Міністерства освіти і науки та інших кластерів.

 

🔸️Чому вибрали ІТ та яким був ваш кар’єрний шлях?

В Одесі є 2 найбільш перспективні шляхи для дитини без стартового грошового капіталу — або море або IT. Так як по чоловічій лінії у мене в сім’ї багато моряків, то я думав йти в море, але мені пощастило, батько якраз був удома між рейсами, коли я вирішував піти зі школи до морського училища і зміг мене переконати, направивши дорогою “комп’ютерників” . Так я відразу почав надолужувати прогалини у знаннях, займаючись паралельно зі школою у різних IT-академіях курс за курсом. Паралельно з цим взявся за підготовчу школу для вступу до нашого Політеху на кафедру “Інститут Комп’ютерних Систем”. Закінчивши магістратуру і вступивши до аспірантури, я паралельно почав намагатися піти з різних непрофільних підробітків і влаштуватися працювати за фахом. Перша моя спроба пройти в Luxoft програмістом провалилася з різних причин. А ось другий раз на QA-позицію в тодішню Lohika увінчався успіхом, хоча буду відвертим про QA я знав не так вже й багато, але мав непогану технічну базу. Там крок за кроком я почав розвиватись як фахівець, паралельно вивчаючи автоматизацію та осягаючи ази менеджменту. У результаті в компанії Lohika я дійшов до Team Lead команди в 15 QA-інженерів, прийнявши рішення про зміну компанії. Так я опинився в DataArt на позиції Project Manager і одночасно зайнявся приватною педагогічною діяльністю на курсах Fabrika, на яких я брав активну участь у запуску. Власне з цього моменту і йде мій найактивніший ланцюжок участі в житті IT-ком’юніті в Одесі. Як педагог я випустив сотні студентів QA manual і automation, які зараз працюють у топових компаніях, представлених в Одесі, в тому числі в DataArt. А я в компанії  пройшов досить стрімкий етап розвитку з Project Manager до першого Delivery Manager у локації, а далі і до Head of Office та Delivery Director.

 

🔸️Ваша роль в Odesa IT Family

DataArt є одним із засновників IT Family, власне ж я входжу до числа тих, хто брав у ній участь, навіть ще до моменту офіційного запуску. Сьогодні є представником DataArt в IT Family і оскільки я маю багатий досвід освітніх проєктів, то веду більшість з них під егідою IT Family. Наприклад, спільно з кластером та благодійним фондом “IT-Човник” ми запустили освітню ініціативу щодо побудови сучасних комп’ютерних класів у віддалених селах України та проєкт з IT-грамотності місцевих дітей, також спільно з МінЦифрою запустили проєкт освітніх відео для всіх школярів України.

 

🔸️Що кластер дає вашій компанії?

IT Family допомагає об’єднати IT-ком’юніті Одеси, зібрати разом найактивніших його представників під одним дахом. А разом ми завжди можемо взяти на себе більш амбітні та цікаві проєкти, ніж поодинці. IT Family виявилося тим “клеєм”, що допоміг об’єднати, начебто, абсолютно різні компанії та їхніх представників разом, давши їм спільну мету — розвиток IT в Одесі. Разом.

 

🔸️Які плани чи проєкти плануєте реалізувати у 2023 році у Family?

У 2023 мій особистий план мінімум це завершити цикл освітніх відео для МінЦифри, а це нелегка праця — одна лише підготовча робота над сценаріями самих відео вимагає величезних зусиль багатьох людей, а ще потім це вся треба перекласти на відео. А також хотілося б запустити кілька спільних проєктів з IT Family та моїм особистим освітнім проєктом — телеграм-каналом “Уютная Галера”, я якраз зараз активно розмірковую над можливими форматами такої взаємодії. Але це все другорядне. Головне це перемога Україна у війні та будь-який проєкт у Family, який зможе якось її наблизити автоматично стає для мене пріоритетним, тому в моєму особистому плані цілком допускаю якісь коригування.

 

Також дивись
Подарували новорічну магію для малечі в Одеській області

Цього року Odesa IT Family організували незабутнє свято для дітей, яке стало справжньою казкою! Ми закупили і передали 218 подарунків, щоб кожна дитина отримала свій особливий сюрприз.

DIGIS – Переможець у Рейтингу Найкращих Роботодавців України 2024

Компанія DIGIS, одна зі стейкхолдерів Odesa IT Family, посіла перше місце серед роботодавців у категорії «200–800 спеціалістів» за результатами рейтингу найкращих роботодавців України 2024 року. Цей рейтинг базується на оцінках 16 тисяч ІТ-спеціалістів, які протягом року голосували за 1138 компаній.

Odesa IT Family розширює міжнародну співпрацю та поглиблює партнерські відносини з Румунією

4–6 грудня 2024 року представники Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку взяли участь у 12-й Міжнародній конференції “Розумні міста” (SCIC), організованій факультетом державного управління Національного університету політичних досліджень та державного управління (SNSPA) в Бухаресті, Румунія. Наступного року ми разом з SNSPA та ДУІТЗ плануємо організувати конференцію у жовтні.

Час обирати страхового партнера на 2025 рік

Час обирати страхового партнера на 2025 рік!
Раді представити вам партнера Odesa IT Family — страхову компанію UNIVERSALNA.

Підписка на новини від спільноти