Українську версію PMBOK Guide виклали у вільний доступ

PMBoK – це настільна книга менеджерів проєктів в усьому світі. Її взяли за основу при розробці міжнародного стандарту ISO 21500 й Американського національного стандарту ANSI/PMI 99-001-2008. Це найбільш популярне та розповсюджене зібрання знань з управління проєктами, що використовується у понад 200 країнах. Крім того, PMBoK є базою для найбільш поширеної сертифікації проєктних менеджерів PMP (англ. Project Management Professional). 

Написання стандарту PMBOK 7 відбувалось за участі 100 волонтерів-експертів з усього світу, серед яких був і Роман Резніков, VP Delivery в Intellias та президент Інституту проєктного менеджменту в Україні (PMI Ukraine Chapter). Виплату роялті за право на переклад PMBOK 7 українською мовою взяли на себе також волонтери – Анатолій Савін та Тимур Цатуров. Безпосередньо переклад книги українською мовою відбувся за спонсорства компанії Intellias. Роботи розпочались у 2021 році із залученням волонтерів та експертів громадської PMI Ukraine Chapter і Міжнародної служби перекладів «Філін». 

Поява україномовного перекладу відкриває доступ українським проєктним менеджерам, студентам та початківцям до найкращих світових знань та практик проєктного менеджменту. 

Cьома версія книги відрізняється від попередніх тим, що в її основу лягли не процеси, а принципи управління проєктами. Це кардинально змінило структуру книги та підхід до проєктного менеджменту загалом. Книга доступна англійською, арабською, французькою, італійською, корейською, португальською, російською, іспанською, китайською, а відтепер і українська мовою.

Також дивись
Майбутнє починається тут — у стінах alma mater

В понеділок в університеті ім. Мечникова відбувся захист бакалаврських робіт студентів Освітньої програми Комп’ютерні науки. 17 випускників представили свої дослідження, і це було справді гідно оплесків.

Лідер (без) інструкції — саме такий сьогоднішній керівник

На першій панельній дискусії IT Wave 2025 говорили про те, що не вкладається у шаблони й посадові інструкції. Бо керувати командою в епоху штучного інтелекту, турбулентності й поколінь Z та Alpha — це вже не про контроль. Це про чуйність, адаптивність і сенс.

IT WAVE XI

20 червня в Одесі зібралися ті, хто не просто встигає за змінами, а створює їх. Лідери ІТ, HR, маркетингу, комунікацій і технологій говорили про головне — як не перегоріти, не втратити сенс і зберегти людяність у цифрову епоху.

Partnerships for Horizon Europe

P4HEU — це онлайн-подія, що об’єднує компанії, науково-дослідні центри, університети, муніципалітети та організації, зацікавлені у подачі проєктів на Horizon Europe 2025-2027.

Підписка на новини від спільноти