Візія людського капіталу для ІТ-галузі

Світ не стоїть на місці і це варто усвідомлювати. Kharkiv IT Cluster ініціював фасилітаційну сесію з ключовими стейкхолдерами в ІТ-освіті щодо візії людського капіталу для ІТ-галузі. Odesa IT Family мала честь бути дотичною до такого значущого для галузі заходу.

Для ІТ-індустрії люди — це основа галузі, але виклик нестачі фахівців змінився — на це впливають глобальні тренди та контекст (рецесія, уповільнення темпів діджиталізації пост-ковід, розвиток доступу до AI тощо). ІТ-галузь визнана однією з тих, яка буде основою оновленої мирної України. Але працювати потрібно вже сьогодні, при цьому маючи візію майбутнього. Це складне питання для обговорення в умовах війни, проте необхідне.

До стратегування долучилися основні стейкхолдери змін у нашій країні: Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство економіки України, Міністерство освіти та науки; представники Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, USAID, Інститут демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи; Голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України і керівники Odesa IT Family, Lviv IT Cluster, IT Dnipro Community та IT Ukraine Association.

Наш кластер був представлений Катериною Соловей, CEO Odesa IT Family.

Спільними зусиллями було розглянуто вплив різних чинників на розвиток ІТ-галузі, зокрема й воєнні реалії. Проте основний акцент було зроблено на важливості людського капіталу як основного ресурсу для змін.

Була створена своєрідна карта контексту, яка розділилась на такі підпункти:
🔹технологічні фактори (розвиток AI, LLM, Blokchain, застаріла база для новачків, зміна парадигма розробки тощо);
🔹human capital (демографія, немає роботи для джунів, відтік людей, залучення талантів до IT-галузі з інших країн, низька цифрова грамотність тощо);
🔹cоціокультурні фактори (бренд професії як виклик соціуму, відсутність освітнього контенту українською мовою, нерозуміння важливості соціально-культурної сфери, інклюзивність тощо).
🔹безпека, політичні фактори (підтримка партнерів, обмеження прав і свобод у воєнний час, психологія війни, мобілізація працівників тощо);
🔹економічні фактори (загальне падіння економіки України, рецесія, бронювання, корупція, ФОПи, Дія.City тощо);
🔹невизначеності (внутрішня міграція, демобілізація, блекаут, ескалація воєнних дій, пандемія тощо).

Найважливіше — було створено візію, яка прокладає шлях до нових можливостей, росту й досягнень. Цей захід є початком обговорень, які, безумовно, триватимуть із залученням усіх зацікавлених сторін.

Хочемо подякувати Олександру Медовому, Ользі Шаповал та всій потужній команді Kharkiv IT Cluster за ініціацію обговорення важливих та складних для країни та галузі питань.

Також дивись
Концепція MVP-продукту в студентських розробках

Мінімально життєздатні продукти (MVP) — це не продукти з обмеженою функціональністю, а “стратегія, яка використовується для швидкого та кількісного дослідження ринку для конкретного продукту чи функції
продукту”.
Про світ MVP в розробках студентських проєктів розповідав Віктор Яценко, HRD, продакт, прожект на лекції в рамках проєкту “IT Starts”.

Сталий розвиток і цифрові інновації: сьогодення та майбутнє

17 травня Odesa IT Family доєдналась до конференції “Сталий розвиток і цифрові інновації: сьогодення та майбутнє” від Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку!

Відбулася IT Wave One-Day Business Conference

Минулого тижня відбулася наша знакова подія — IT Wave One-Day Business Conference, яка зібрала понад 80 учасників та численних онлайн-слухачів з усіх куточків України та не тільки завдяки стрім-трансляції! Ця конференція стала справжньою хвилею інновацій, знань та натхнення для HR-ів та рекрутерів.

IT Wave One-Day Business Conference

IT Wave One-Day Business Conference вже в цю п’ятницю!
Запрошуємо всіх, хто в Одесі зустрітись з нами офлайн для “живого” обміну досвідом, але всі бажаючі також можуть долучитись онлайн!

Підписка на новини від спільноти