Візія людського капіталу для ІТ-галузі

Світ не стоїть на місці і це варто усвідомлювати. Kharkiv IT Cluster ініціював фасилітаційну сесію з ключовими стейкхолдерами в ІТ-освіті щодо візії людського капіталу для ІТ-галузі. Odesa IT Family мала честь бути дотичною до такого значущого для галузі заходу.

Для ІТ-індустрії люди — це основа галузі, але виклик нестачі фахівців змінився — на це впливають глобальні тренди та контекст (рецесія, уповільнення темпів діджиталізації пост-ковід, розвиток доступу до AI тощо). ІТ-галузь визнана однією з тих, яка буде основою оновленої мирної України. Але працювати потрібно вже сьогодні, при цьому маючи візію майбутнього. Це складне питання для обговорення в умовах війни, проте необхідне.

До стратегування долучилися основні стейкхолдери змін у нашій країні: Міністерство цифрової трансформації України, Міністерство економіки України, Міністерство освіти та науки; представники Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, USAID, Інститут демографії та соціальних досліджень ім. М.В. Птухи; Голова Ради Коаліції бізнес-спільнот за модернізацію України і керівники Odesa IT Family, Lviv IT Cluster, IT Dnipro Community та IT Ukraine Association.

Наш кластер був представлений Катериною Соловей, CEO Odesa IT Family.

Спільними зусиллями було розглянуто вплив різних чинників на розвиток ІТ-галузі, зокрема й воєнні реалії. Проте основний акцент було зроблено на важливості людського капіталу як основного ресурсу для змін.

Була створена своєрідна карта контексту, яка розділилась на такі підпункти:
🔹технологічні фактори (розвиток AI, LLM, Blokchain, застаріла база для новачків, зміна парадигма розробки тощо);
🔹human capital (демографія, немає роботи для джунів, відтік людей, залучення талантів до IT-галузі з інших країн, низька цифрова грамотність тощо);
🔹cоціокультурні фактори (бренд професії як виклик соціуму, відсутність освітнього контенту українською мовою, нерозуміння важливості соціально-культурної сфери, інклюзивність тощо).
🔹безпека, політичні фактори (підтримка партнерів, обмеження прав і свобод у воєнний час, психологія війни, мобілізація працівників тощо);
🔹економічні фактори (загальне падіння економіки України, рецесія, бронювання, корупція, ФОПи, Дія.City тощо);
🔹невизначеності (внутрішня міграція, демобілізація, блекаут, ескалація воєнних дій, пандемія тощо).

Найважливіше — було створено візію, яка прокладає шлях до нових можливостей, росту й досягнень. Цей захід є початком обговорень, які, безумовно, триватимуть із залученням усіх зацікавлених сторін.

Хочемо подякувати Олександру Медовому, Ользі Шаповал та всій потужній команді Kharkiv IT Cluster за ініціацію обговорення важливих та складних для країни та галузі питань.

Також дивись
Диоптриметр механічний NJC-4 для міської дитячої поліклініки №2

Раді вам повідомити, що Odesa IT Family закупила і передала диоптриметр механічний NJC-4 для міської дитячої поліклініки №2.

English speaking club від Odesa IT Family

Цього року ми запустили новий проєкт для студентів, адже без якійсної англійської в IT дуже важко.

Освітні проєкти від Odesa IT Family

В квітні минулого року Odesa IT Family розпочала курс профорієнтаційних лекцій для старшокласників та студентів інституту ім.Мечникова, який би допоміг їм більше і детальніше дізнатись про усі професії в IT. В жовтні проєкт масштабувався, до нас доєднались і інші університети, а в рамках нього ми тепер не тільки надаємо лекції і проводимо English Speaking Club та організовуємо науково-технологічні конференції.

Подкасти про IT та інші технології

Чекали другу частину подкастів про IT та інші технології? Ловіть!
Обирайте, що ближче до душі.

Підписка на новини від спільноти