[community] Інтерв’ю з організаторами .NET

“Людей на одну із зустрічей прийшло стільки, що стільці ставили в прохід, я дивився на нову людину і думав про те, куди ж я її посаджу. Надалі стільців знадобилося все більше і їх все одно не вистачало … ” 一організатори .NET розповіли Odesa IT Family про те, як це було 一 створення юзер групи, перші зустрічі, перші слухачі і, звичайно ж, well-being під час пандемії.

Олексій Туманов (Керівник напрямку “Розробка програмного забезпечення” в Комп’ютерній Академії ШАГ), Антон Відіщев (Microsoft MVP and Solution Architect) і Станіслав Лебеденко (Microsoft MVP and Cloud Architect)поділилися з нами душевними історіями і планами на майбутнє. Летс гоу!

  • Що таке .NET User group?

Наше ком’юніті .NET 一 це активна група, яка цікавиться і програмує за допомогою технологій, що розробляються в компанії Microsoft. Це 一 каркас активних членів, які відвідують разом тусовки і обмінюються досвідом, адже це важливо, що крім роботи люди також зустрічаються.

Ком’юніті підтягує усіх його учасників вгору 一 на якому рівні ти б не знаходився, завжди можеш зустріти когось, хто крутіше тебе або досвідченіше в певному напрямку, тобі розповідають те, про що ти раніше не замислювався, і що це можна десь юзати, і як саме це робити.

Ком’юніті ще добре тим, що окрім офіційної частини, завжди є розмови не під запис. Ти згадуєш афтепаті з крутими чуваками, де отримуєш інсайти, про те куди рухається технологія, що відбувається під капотом, які проекти та замовники у локальних фірм і багато іншого.

Іноді бувають ситуації, коли в силу обставин рішення, яке ти зробив в роботі, не ідеальне, іншими словами 一 поганий код. Воно на тебе тисне і демотивує, а потім на зустрічі ти дізнаєшся, що таке буває у багатьох 一 і навіть у світил і в передових продуктах, і фуух 一 стає легше. Це мотивує щось доробляти і не здаватися!

До нас приходять і студенти, і люди з нульовим досвідом, які роблять перші кроки в індустрію 一 приємно розуміти, що є місце, де вони можуть почути про досвід інших.

  • Чи є зв’язок з Microsoft?

Зв’язок з Microsoft є через особисті контакти і вихід на ком’юніті-менеджерів. Але при цьому сам Microsoft не бере участь 一 хочете робіть, хочете 一 ні. Тільки наша самоорганізація, ніяких бенефітів або плюшок при цьому не було.

Дійсно, Microsoft по можливості допомагав і допомагає 一 спікери, яких до пандемії Олексій і Антон запрошували зі Штатів, подарунки на заходи (чесно кажучи, у мене і зараз на підвіконні лежить коробка з призами від Microsoft Україна). Зв’язок з локальним представництвом Microsoft, який вже реорганізовано і співробітники їх не в Україні, що, на жаль, ускладнює діалог.

  • Як група з’явилася в Одесі? Історія створення 一 хто вирішив, чому і який був розвиток?

Нам не подобалося, що в Одесі немає ніякого “движу”, хотілося більшого процвітання. Потрібно було щось робити, а якщо не ми, то хто?

Колись давно, до .NET групи, зі своєю періодичністю проводились такі чудові івенти від Microsoft як Microsoft Developers Days. Приїжджали хлопці з Microsoft і годували розробників. Потім все згадували, що, мовляв, ось Microsoft приїжджав. Але “движу” локального не було, і спроб його організації теж. Нам було зрозуміло, що потрібно щось робити для можливості спілкування розробників між собою. А саме 一 створити ком’юніті в рамках конкретних технологій, щоб люди, які займаються ними, збиралися разом, слухали доповіді, задавали питання, потім разом відпочивали і спільно розвивали ком’юніті, яке буде жити-процвітати для того, щоб .NET не вмирав у місті. Спочатку ми стартували з C# і .NET, зараз це трансформувалося в усе, що пов’язано з Microsoft. Але часто ми практикуємо топіки, не пов’язані з Microsoft. Наприклад, по C++ або принципам роботи в команді.

  • І ось ви вирішили провести першу зустріч. Пам’ятаєте, як це було? Де збиралися? Скільки прийшло гостей?

На той момент, коли з’явилася ідея, ми ще не розуміли, цікаво буде людям чи ні, який буде відгук. Довго думали над форматом заходу: ходили по знайомих, дізнавалися який день краще вибрати, який час, тривалість і кількість доповідей.

В результаті розробили вдалий рецепт 一 з’ясувалося, що для таких зустрічей ідеально підходив вечір четверга. Якийсь час робили по 3 доповіді, але було занадто багато інформації і зійшлися на 2 доповідях, адже спікер міг впоратися і за 5 хвилин і за 1,5 години. А слухачів на першій зустрічі зібралося багато 一 100 + людей і це було несподівано. У мене, наприклад, була цікава і холіварна на той час тема про Internet Explorer 9, слухачі задавали питання, було відчуття затребуваності і це мотивувало продовжувати розвиватися в даному напрямку.

Для організації першої зустрічі використовували стандартний механізм. Нас було 3 співорганізатора 一 Рома Калита, Антон Відіщев і я. У нас був набір майок Internet Explorer, набір спікерів та 100+ людей в КА “ШАГ” (саме тут ми базуємося). Учасників зібрали просто 一 використовували Одеський форум з темою програмування, створили пост, також опублікували його на одному всеукраїнському ресурсі, анонсували студентам КА “ШАГ” і всім своїм контактам 一 таке собі сарафанне радіо. У підсумку всі, хто прийшов, (а їх було близько 200 чоловік) ледве розмістилися в аудиторії і всі сиділи на голові один в одного. І, до речі, на нашому сайті є звіти з фотками, де можна подивитися які всі були молоді.

  • Наскільки легко було розвивати співтовариство у нашому місті? Чи готові були професіонали з легкістю ділитися знаннями або все-таки берегли їх для свого особистого використання?

Питання не міста, а професіоналів. Складно знайти пул людей, які готові щось розповісти і вийти зі своєї зони комфорту. Дотнетчики більш активні, “рухливі” та розмовляючі, ніж інші ком’юніті, так як Microsoft інтенсивно просуває технології і завжди є новинки, про які можна поговорити. Ми завжди раді новим спікерам і робимо все, щоб вони виступали все більше й більше. Спікерів стане більше, коли вийдемо офлайн. Тоді люди будуть бачити більше бенефітів від паблік активіті.

  • На ваших заходах колись були смішні або казусні моменти?

Звичайно ж не без цього. У нас був мемом постійний гість Пан Х, який дуже любив ходити на юзер групи та відчував своїм завданням з миленькою посмішкою ліз всім спікерам “під ребра”, задавати їм провокаційні питання. Через це були іноді проблеми зі спікерами, так що ті, хто був готовий виступати, переживали, що прийде наш активний відвідувач і буде “доконувати” (сміється).

Ще був випадок, коли на доповідь прийшли кілька колоритних короткострижених хлопчаків, в спортивних штанцях. Ми не впевнені, чи зрозуміли вони щось, але хлопці досиділи до кінця. Один з них навіть виграв подарунок, який ми розігрували в кінці зустрічі (отримав книжку по C#). Він також попросив слово і розповів як йому все сподобалося і що будуть відвідувати подальші заходи.

Зрозуміло, що більше ніхто з них на зустрічі не приходив. Ось так несподівано вони до нас залетіли 🙂

Пам’ятаю ще був випадок, при плануванні чергової зустрічі у нас мав був бути новий спікер. І звичайно, коли спікери говорять, що доповідь буде тривати 40-45-90 хвилин, так і виходить. Напередодні заходу стало відомо, що абсолютно випадково в цей день в Одесі був один відомий український спікер і ми в останній момент подумали “добре, якщо він є, додамо і його”.

Вечір, наш перший спікер починає виступати. Я виходжу з залу, щоб взяти фотоапарат, повертаюся через 5-7 хвилин і він каже: “дякую за увагу, я закінчив!” У цей момент я подумав про все, що було гарного в моєму житті, і добре, що ми з Антоном здогадалися додати другого спікера, який, власне, і витягнув весь захід, інакше зустріч ризикувала стати найпровальнішою в історії групи.

  • Яка з зустрічей була найуспішнішою і яскравою?

Всі зустрічі були класними, кожна 一 набір теплих спогадів. Були зустрічі, коли, відверто кажучи, катастрофічно не вистачало стільців і ось сама “істерична” зустріч була за нашою старою адресою, на Єврейській. Нам нікуди було садити людей і, добре, що я набрав відповідальних, які хапали стільці і ставили в прохід. Я дивився на кожну нову людину і думав: “О, Боже мій, куди ж я її посаджу”. І на якійсь такій черговій зустрічі пам’ятаю, що стояв спікер, біля спікера 一 я з фотоапаратом, а зліва від мене 一 ще 3 людини, які слухали доповідь. Просто сісти було нікуди! Але навіть коли ми з Антоном тягали стільці, це були приємні складності. Так як, коли є такий ажіотаж до технологій, це, безумовно, радує, 一 ділиться Олексій.

Однією з яскравих зустрічей була SQL Saturday №416, проведена 25.07.2015. Якоїсь суботи в різних куточках світу відбувався такий захід. Таку суботу проводили в Києві, таку провели і ми в Одесі. Виступали і поляки, і хлопці з СНД. На цій зустрічі було 2 зали зі спікерами, тобто одночасно 2 потоки і згідно реєстрації близько 200 чоловік.

  • Як COVID-19 вплинув на групу і чи є життя під час пандемії?

Пандемія, звичайно, вплинула негативно, все розвалилося, ніхто нічого не хотів робити. Але восени стало зрозуміло, що треба рухатися вперед, інакше все, що ми досягли, зникне. Тому почали проводити заходи онлайн в MS Teams. Завжди плануємо щось нове і радує, що відвідуваність заходів в такому форматі росте. Зараз мейнстрім 一 подвійні / потрійні виступи, які поступово набирають оберти, такий собі подкаст-стайл. Багато хто вже почав це робити, але ми до цього поки що тільки прагнемо.

Також є тусовка Microsoft MVP & RD, учасники якої готові прийти на допомогу і стати спікером на зустрічі. Просто пишеш людям в особисті, мовляв, “давай, давай, ми хочемо провести івент” і справа рухається. В принципі, зараз онлайн дуже легко когось висмикнути на виступ.

Як ми бачимо з інтерв’ю, організатори .NET сповнені оптимізму і відзначають, що ринок “дотнетчиків” росте. В їхніх компаніях активно набирають джунів і “дотнетчики” не припиняють розвиватися. Адже, в цілому, попит на професіоналів дуже великий, багато проектів, але не вистачає людей. Така тенденція всюди, а в Одесі особливо, зважаючи на відсутність раніше консолідуючої сили, спрямованої на загальний розвиток IT в Одесі.

А попереду ще багато цікавих мітапів від .NET, які гарантовано принесуть не тільки корисні робочі інсайти, але і створять такий необхідний айті-спільноті нетворкінг, на даний момент онлайн. В офлайні побачимося теж, але це вже зовсім інша історія.

Також дивись
Розпочато серію воркшопів для дизайнерів

Минулого місяця ми в Odesa IT Family запустили новий проєкт для дизайнерів. Це серія воркшопів і зустрічей, які націлені допомогти спеціалістам створенню кращих продуктів завдяки синергії між технічними й творчими підходами.

Останній шанс долучитись до Odesa IT Family Research 2024

Ми завершуємо збір даних для третього дослідження від Odesa IT Family, яке допоможе краще зрозуміти поточний стан технологічної індустрії в одеському регіоні та визначити перспективи розвитку ІТ-ринку. Це ваша можливість вплинути на майбутнє галузі! Ми досліджуємо профілі технологічних компаній, освітніх закладів, а також ключові характеристики та професійні профілі спеціалістів у сфері технологій.

Терміновий збір на відновлення навчального корпусу ОНТУ

Внаслідок ворожої атаки дронів постраждав навчальний корпус Навчально-наукового інституту комп’ютерної інженерії, автоматизації, робототехніки та програмування Одеського національного технологічного університету.

Як розпочати кар’єру в рітейлі та чому це може бути хорошим стартом?

Оксана Фурман, HRD Citrus, презентувала тему “Як розпочати кар’єру в рітейлі та чому це може бути хорошим стартом?” студентам Факультету кібербезпеки, програмної інженерії та комп’ютерних наук Міжнародного гуманітарного університету.

Підписка на новини від спільноти