🔷Перше знайомство з IT
Я народився в Харкові і навчався в звичайній середній школі. Все це було до того, як Україна стала незалежною країною і на той час навчання у всіх школах було за однаковою програмою. Однак мені пощастило, оскільки мої шкільні роки збіглися з часами в перестройці і в нашій школі вирішили зробити експеримент. Починаючи з 7 -го класу, нас розділили в напрямах. Я вибрав математичний, де навчальна програма була з посиленим вивченням математики, фізики та програмування. Приблизно в той же час у мене з’явився перший комп’ютер ZX Spectrum 48 на процесорі Z80 з тактовою частотою 3,5 мегагерц (не плутати з гігагерцами) та 15 кілобайтами (не плутати з мегабайтами та гігабайтами) операційної пам’яті.
Коли прийшов час піти до університету, я не бачив для себе іншого шляху, крім того, щоб вступати до Державного університету радіоелектроніки Харкова, оскільки там була одна з найпотужніших кафедр з ІТ-напряму в місті. Тоді я ще не мав персонального комп’ютера, тому я проводив багато часу на кафедрі, де отримав доступ до ПК завдяки тому, що розробляв різні програми для навчального процесу для викладачів.
Коли я закінчив навчання і почав шукати роботу в сфері ІТ, я з жахом виявив, що в місті в ті часи було лише 4 компанії, які брали участь у розробці програм, і ніхто не шукав джуніорів, всі хотіли досвідчених фахівців. Моїх знань було недостатньо для роботи в IT-компанії, але їх було достатньо, щоб прийти до ІТ-департаменту державної компанії, яких у ті часи було набагато більше, ніж комерційних. Заробітна плата була запропонована мені з точки зору твердої валюти 30 УО (у IT-компаніях джуніорам тоді платили 100УО). Але оскільки для мене в ті часи це було більше схоже на хобі та цікаву діяльність, я погодився. Я шукав досвід, але пізніше зрозумів, що він не той, який потрібен у сучасній ІТ-компанії, оскільки всі технології в державній структурі були дуже старими. Деяким моїм однокласникам вдалося знайти посади Junior-розробників в місцевому стартапі студентів. Це була невелика компанія з 50-70 людей, які розробили бухгалтерські програми для місцевого ринку. Я дізнався від них, які вимоги до молодших розробників і почав розвиватися.
Як результат, через 1 рік після роботи в державній компанії я надіслав своє резюме до цього стартапу (до речі, тоді було близько 100 людей, і для тих часів це була ІТ-компанія вражаючих розмірів), та мене прийняли на пробний період. Там я працював перші 8 років своєї кар’єри, де перейшов шлях з молодшого розробника до операційного директора.
🔷Ваша роль у Odesa IT Family?
Представники IT-компаній, які входять до складу нашої дружньої IT-сім’ї в Одесі, довірили мені роль голови наглядової ради. У цій ролі я допомагаю координувати та просувати проєкти нашого об’єднання, так щоб вони рухалися відповідно до нашої місії та цілей, які ми всі визначили для себе. Намагаюся ділитися своєю експертизою та залучати інших експертів DataArt, щоб допомагати розвивати IT у місті.
🔷Що кластер дає вашій компанії?
Ми приєднувалися до Odesa IT Family, більше не для того, щоби щось отримати від об’єднання, а для того, щоб давати. Одеса дуже перспективний регіон у галузі IT, оскільки це місто мільйонник і тут живе безліч талановитих людей, які або вже експерти в галузі IT або лише на початку свого шляху. При цьому дивовижне розташування та клімат робить це місто привабливим для переїзду IT-спеціалістів з інших регіонів нашої і не тільки нашої країни. На жаль, зараз ситуація дуже змінилася в цілому в країні, але ми всі сподіваємося, що це не надовго і робимо все від нас залежне, щоб повернути Україну до нашої мирної реальності, коли все було саме так.
🔷Які плани/проєкти плануєте реалізувати у 2023 році у Family?
У нашого об’єднання є регулярні проєкти, які ми і наша аудиторія цінує, такі як міні-конференції IT Wave, Хакатони для студентів, допомога ВНЗ з програмою навчання, соціальні проєкти та благодійні ініціативи. Окрім цього, моя роль та місія — допомагати іншим з реалізацією їхніх проєктів, тому якщо у вас є будь-які ідеї, які можуть допомогти розвивати IT в Одесі, приходьте до нас, ми обговоримо та спробуємо допомогти запустити ваші ініціативи.