Найпопулярніші абревіатури, з якими стикаються джуни на першій роботі

Андрій Сильчук, Head of R&D Center & Delivery Director at DataArt, на лекції для студентів розповів про абревіатури, з якими ви неодмінно зіштовхнетесь в роботі, але про котрі вам не будуть розповідати в університеті.
Андрій провів невеличке дослідження перед зустріччю зі студентами  та  розпитав своїх колег, які абрівіатури вводили в ступор та були їм не зрозумілими на старті кар’єри.
Ми зібрали їх в одну статтю, аби не загубити цю корисну інформацію, і ділимось з вами поясненням!

🔹RFI (Request for information) — запит на інформацію (наприклад, про вашу компанію — скільки людей, найбільш популярні проєкти, які технології вмієте робити)
🔹RFP (Request for proposal) — запит на комерційну пропозицію (вам надсилають деталі проєкту, на основі якого ви готуєте потенційному клієнту пропозицію)
🔹NDA (Non-disclosure Agreement) — угода про нерозголошення (документ, підписуючи який ви забов’язуєтесь не поширювати інформацію третім особам).
🔹MSA (Master Service Agreement) — генеральна угода про надання послуг (сторони погоджуються з більшістю умов, які регулюватимуть усі майбутні угоди, необхідна у випадках, коли у клієнта декілька проєктів, аби не заключати кожен раз важкі договори).
🔹SoW (Statement of Work) — технічний акт  (деталі про конкретний проєкт: хто за що відповідає, які ризики, які часові рамки тощо).
🔹LoU (Letter of Understanding) — лист про взаєморозуміння (необхідне, якщо в проєкт треба внести зміни: вартість, вимоги тощо — лист, який підписує клієнт, є додатком до існуючого Master Service Agreement та Statement of Work.
🔹DPA (Data Processing Agreement) — юридичний документ між організацією та клієнтом, який встановлює умови використання персональних даних. Ця угода визначає, хто має доступ до інформації, що з нею може статися та чи потрібно її видалити з їхньої системи в будь-який момент часу.
🔹PO (Purchase Order) — замовлення на послугу.
🔹GM (Gross Margin) — валова маржа (співвідношення того, що вам заплатив клієнт з тим, скільки грошей було витрачено — скільки компанія заробила на проєкті).
🔹СM (Contribution Margin) — маржинальний дохід (відрахування додаткових витрат — різниця між виторгом від реалізації та змінними витратами).

Бонус:
🔹Background Verification (Check) — перевірка репутації  (процес, який використовує особа або компанія, щоб переконатися, що особа є тим, за кого себе видає — перевірка паспортних даних, чи була судимість тощо).
🔹Kick-off  — стартова зустріч (перша зустріч з командою проєкту та з клієнтом проєкту — знайомство, обговорення загальних цілей та задач тощо).

Дякуємо Андрію за таку корисність!

Також дивись
Наші партнери у топ-50 ІТ-компаній України

Портал DOU опублікував рейтинг топ-50 українських IT-компаній! У списку наші компанії-учасниці та партнери.

Актуальні вакансії в одеських ІТ-компаніях

Ми раді поділитися з вами підбіркою актуальних вакансій в одеських IT-компаніях. Ці можливості можуть стати вашим першим кроком до нових професійних досягнень та розвитку кар’єри в одній із провідних галузей регіону. Не пропустіть свій шанс знайти роботу мрії!

Компанія DataArt забезпечила Україну точками доступу та комутаторами, отриманими від міжнародних донорів!

Було доставлено приблизно 800 одиниць високошвидкісного мережевого обладнання, зокрема роутери, свічі, точки доступу Wi-Fi та інше, які безкоштовно передали до навчальних закладів Одещини, Кременчука, Харківщини, Київщини, Дніпропетровщини та Львівщини.

Ваша перша співбесіда з Odesa IT Family в рамкам проєкту IT Starts

Ми хочемо допомогти студентам зрозуміти рівень своїх знань та їх здатність працювати на позиції trainee/junior, заохотити здобувачів знань до самонавчання та запропонувати кандидатуру найкращих студентів для праці у наших компаній-учасниць та/або їх партнерів!

Підписка на новини від спільноти
[contact-form-7 id="15" title="Contact form 1"]