Як школярі готуються до роботи в ІТ

Українці продовжують цікавитися ІТ-спеціальностями навіть в умовах уповільненого зростання ринку. Серед тих, хто планує пов’язати своє майбутнє з технологічною галуззю, школярі. За даними Асоціації ІТ Ukraine, у 2022 році 54% старшокласників хотіли працювати в ІТ. Через півтора року повномасштабної війни їхня кількість продовжує зростати.

У найбільшій ІТ-компанії України EPAM зазначають, що школярі стали більш мотивованими та відповідальніше ставляться до навчання. Саме такі спостереження фіксуються в цьому році серед учасників безплатної освітньої програми Pre-Junior для учнів старших класів.

— Показовим є простий критерій — рівень виконання домашнього завдання, який з початку 2022 року зріс більш ніж удвічі, — з 18 до 40%, — каже керівник освітніх програм Денис Гриньов. — До того ж учнів вже не влаштовує тільки оцінка, вони просять розгорнутий зворотний зв’язок з рекомендаціями. Ми бачимо креативний підхід у молоді. У певних завданнях їх рішення можуть бути більш вдалими, ніж у досвідчених програмістів.

Свідомі старшокласники вже в 15-16 років намагаються розвивати знання, що знадобляться в роботі. Так, згідно з опитуванням, проведеним серед учасників освітньої програми, 55% школярів розуміють, які саме навички будуть необхідні для роботи. Водночас така сама кількість учнів вважає, що шкільних знань не вистачає для обґрунтованого вибору професії.

Викладачі ЕРАМ University зазначають, що частина підлітків перед навчанням шукає додаткові матеріали в інтернеті, але найбільше інформації про індустрію та спеціальності вони дізнаються від знайомих айтівців. 70% школярів зазначили, що йдуть за порадою до практикуючих ІТ-спеціалістів. Такі учні не мають стереотипів про те, що стати фахівцем можна «легко та швидко».

Згідно з опитуванням, викладачі відзначають дві причини, які зараз додатково збільшують привабливість ІТ для школярів:

  • Стійкість галузі. Школярі побачили, що попри повномасштабну війну, коли інші галузі постраждали сильніше, більшість айтівців продовжували працювати.
  • Прагнення до фінансової самостійності. Тенденція, яка посилилася останніми роками, полягає в тому, що частина молоді бажає почати працювати якомога раніше. В IT реальні знання та практичні навички цінуються більше, ніж наявність документу про освіту. Деякі школярі вже цікавляться можливістю працювати паралельно з навчанням.

________________   

Дані зібрані в результаті опитування учасників програми Pre-Junior від ЕРАМ University. В анкетуванні взяло участь 851 особа. Період проведення опитування — із 6 до 23 червня 2023 року.

Також дивись
Подарували новорічну магію для малечі в Одеській області

Цього року Odesa IT Family організували незабутнє свято для дітей, яке стало справжньою казкою! Ми закупили і передали 218 подарунків, щоб кожна дитина отримала свій особливий сюрприз.

DIGIS – Переможець у Рейтингу Найкращих Роботодавців України 2024

Компанія DIGIS, одна зі стейкхолдерів Odesa IT Family, посіла перше місце серед роботодавців у категорії «200–800 спеціалістів» за результатами рейтингу найкращих роботодавців України 2024 року. Цей рейтинг базується на оцінках 16 тисяч ІТ-спеціалістів, які протягом року голосували за 1138 компаній.

Odesa IT Family розширює міжнародну співпрацю та поглиблює партнерські відносини з Румунією

4–6 грудня 2024 року представники Державного університету інтелектуальних технологій і зв’язку взяли участь у 12-й Міжнародній конференції “Розумні міста” (SCIC), організованій факультетом державного управління Національного університету політичних досліджень та державного управління (SNSPA) в Бухаресті, Румунія. Наступного року ми разом з SNSPA та ДУІТЗ плануємо організувати конференцію у жовтні.

Час обирати страхового партнера на 2025 рік

Час обирати страхового партнера на 2025 рік!
Раді представити вам партнера Odesa IT Family — страхову компанію UNIVERSALNA.

Підписка на новини від спільноти