Odesa IT Family провела фінансовий воркшоп за підтримки UKRSIBBANK BNP Paribas Group!
Разом з нашими спікерами поговорили про Дія. City!
Сергій Торчук, фаундер сервісної компанії TORCH42 та Павло Стрільчук, який має 15+ років бухгалтерської практики презентували реальні кейси про проблеми в роботі в Дія. City, переваги ГІГ-контракту тощо.
Ділимось з вами декількома тезами з виступу:
●Однією зі складностей в роботі є технічні особливості побудови облікової системи БАС КОРП, всі нарахування по ЄСВ, ПДФ і військовому збору здійснюється фактично одним документом, при тому по операціях з нарахування зарплати, виплати гіг-спеціалістам, призам, подарункам, додатковому благу, оренді у фізичних осіб, «нарахування зарплати та внесків» , на підставі якого формується документ «відображення зарплати в фінансовому обліку», і якщо у вас виникла необхідність навіть 1 суму з цього всього масиву даних відредагувати, потрібно всі нарахування робити заново, що при великому масиві даних може призвести до помилок.
●Одним з болючих питань в діяльності резидентів дія сіті є лікарняні, які автоматично реєструються та надходять до сплати на порталі ПФУ. Відповідно до п.1 ст.15 Закону України від 23.09.1999 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі страхових виплат, які повністю або частково компенсують втрату заробітної плати (доходу). Це стосується і гіг-контрактерів. Допомога по вагітності та пологах коштом ПФУ надається як компенсатор втраченої винагороди. Допомога по вагітності та пологах це окремий вид страхових виплат, яка фінансується коштом ПФУ.
Дмитро Ткаченко, керуючий партнер Адвокатського об’єднання DT Partners , з більш ніж 15 річним досвідом супроводу бізнесу, розповів про “Законодавство ЄС. IT-cпеціаліст в Європі”.
Дмитром було закцентовано увагу на основних аспектах релокації ІТ-спеціаліста за кордон:
1. зміна податкового резидентства;
2. загроза подвійного оподаткування;
3. можливості збереження податкового резидентства України та алгоритм припинення податкового резидентства України;
5. особливості діяльності українського ФОП за кордоном;
6. оподаткування світового доходу;
7. пільгові податкові режими для ІТ-спеціалістів;
8. перспективи обміну фінансовою інформацією CRS між Україною та країнами ЄС;
9. ризик втрати ФОП права на перебування на спрощеній системі оподаткування;
10. ризик “постійного представництва” через перебування ІТ-спеціаліста в ЄС.
Учасники воркшопу ставили дійсно багато питань і проявили інтерес до зустрічі. Ми раді, що вам було корисно, попереду плануємо ще багато цікавого! Усі анонси на нашій сторінці!