Література на тему кібербезпеки

Вадим Чакрян, Information Security Officer DataArt, поділився на своїй лекції (конспект з лекції можна прочитати за посиланням: https://it-family.od.ua/news_one/seriya-proforiyentaczijnyh-lekczij-z-yuriyem-berkovym/) корисною добіркою, а ми вирішили розповісти вам детальніше про кожну з них.

 

 1. The Five Forces That Change Everything: How Technology is Shaping Our Future Hardcover (Steven S. Hoffman)

 2. The Future Is Faster Than You Think: How Converging Technologies Are Transforming Business, Industries, and Our Lives (Steven Kotler, Peter H. Diamandis)

 3. Physics of the Future: How Science Will Shape Human Destiny and Our Daily Lives by the Year 2100 (Michio Kaku)

 4. Life 3.0: Being Human in the Age of Artificial Intelligence (Max Tegmark)

 5. The Singularity Is Near: When Humans Transcend Biology (Ray Kurzweil)

 6. The Future of Disruptive Technologies: Impacts on Business, Workforce, and Societies (Dr. Srikanth Gaddam)

The Five Forces That Change Everything: How Technology is Shaping Our Future Hardcover (Steven S. Hoffman)

The Five Forces показує, як технології вивільняють сили, які назавжди змінять наше життя, політику та суспільство. Дізнайтеся більше про нанотехнології, трансгуманізм, майбутнє дослідження та колонізації космосу, суперлюдські комп’ютери та багато іншого!

Дізнайтеся, що чекає наше майбутнє:

 • Як зміняться люди, коли ми з’єднаємося з нашими машинами, прийнявши трансгуманізм?
 • Що відбувається, коли інтелектуальні алгоритми приймають усі рішення?
 • Чи варто підключати наш мозок безпосередньо до Інтернету?
 • І ми вступаємо в епоху симуляції реальності?

 

The Five Forces відправляє вас у подорож, щоб побачити, про що мріють найгеніальніші уми нашого часу. Хоффман розкриває, як нові наукові відкриття та бізнес-підприємства готові змінити наше життя та перетворити наукову фантастику на реальність.

Японські вчені створюють гуманоїдних роботів, біохакери з Кремнієвої долини підвищують свій IQ, а китайські лабораторії розробляють химери людини й мавпи. Хоффман дає змогу поглянути зсередини на межі можливого сьогодні та на вплив, який ці розробки матимуть.

 

The Future Is Faster Than You Think: How Converging Technologies Are Transforming Business, Industries, and Our Lives (Steven Kotler, Peter H. Diamandis)

Від авторів бестселерів New York Times “Достаток”  і “Сміливість” — практичний посібник із технологічної конвергенції в нашу сучасну епоху.

У своїй книзі “Достаток” автори бестселерів і футуристи Пітер Діамандіс і Стівен Котлер розглянули такі грандіозні глобальні виклики, як бідність, голод і енергія. Тоді жирним шрифтом вони описали використання експоненціальних технологій, які сприяли появі нових могутніх підприємців. Тепер автори бестселерів повертаються з книгою “Майбутнє швидше, ніж ви думаєте” з планом того, як зміниться наш світ у відповідь на наступні десять років стрімкого технологічного зриву.

 

Physics of the Future: How Science Will Shape Human Destiny and Our Daily Lives by the Year 2100 (Michio Kaku)

Космічні ліфти. Контактні лінзи з доступом до Інтернету. Машини, які літають, плаваючи на магнітних полях. Це наукова фантастика — це також повсякденне життя 2100 року.

Відомий фізик-теоретик Мічіо Каку розглядає, як ці винаходи вплинуть на світову економіку, відповідаючи на ключові питання: хто матиме роботу? Які нації процвітатимуть? Каку бере інтерв’ю у трьох сотень провідних учених світу, які працюють у своїх лабораторіях над дивовижними прототипами. Він також бере до уваги суворі наукові принципи, які регулюють, наскільки швидко, наскільки безпечно та наскільки далеко можуть прогресувати технології. У “Фізиці майбутнього” Каку прогнозує століття карколомних досягнень у технологіях, через які навіть стрибки останніх століть можуть здаватися незначними.

Life 3.0: Being Human in the Age of Artificial Intelligence (Max Tegmark)

Як штучний інтелект вплине на злочинність, війну, правосуддя, робочі місця, суспільство та саме наше почуття людини? Розвиток штучного інтелекту має потенціал змінити наше майбутнє більше, ніж будь-яка інша технологія, і немає нікого, хто має кращу кваліфікацію чи позицію для дослідження цього майбутнього, ніж Макс Тегмарк, професор Массачусетського технологічного інституту, який допоміг розвинути дослідження того, як зберегти користь ШІ.

 Як ми можемо збільшити наше процвітання за допомогою автоматизації, не залишаючи людей без доходу чи мети? Які професійні поради ми повинні дати сучасним дітям? Як ми можемо зробити майбутні системи штучного інтелекту більш надійними, щоб вони робили те, що ми хочемо, без збоїв, несправностей або злому? Чи варто боятися гонки озброєнь у летальній автономній зброї? Чи врешті-решт машини перехитрить нас у всіх завданнях, замінивши людей на ринку праці, а можливо, і взагалі? Чи допоможе штучний інтелект допомогти життю процвітати, як ніколи раніше, чи дасть нам більше енергії, ніж ми можемо впоратися?

 

The Singularity Is Near: When Humans Transcend Biology (Ray Kurzweil)

Радикальний і оптимістичний погляд на майбутній шлях розвитку людства від автора бестселерів “Як створити розум” і “Сингулярність ближче”, якого Білл Гейтс називає “найкращою людиною, яку я знаю, у передбаченні майбутнього штучного інтелекту”.

Понад три десятиліття Рей Курцвейл був одним із найповажніших і найпровокаційніших прихильників ролі технологій у нашому майбутньому. У своїй класичній “Епосі духовних машин” він стверджував, що комп’ютери незабаром будуть конкурувати з усім спектром людського інтелекту в найкращому вигляді. Тепер він досліджує наступний крок у цьому невблаганному еволюційному процесі: об’єднання людини та машини, у якому знання та навички, закладені в нашому мозку, будуть поєднані з значно більшою потужністю, швидкістю та здатністю наших творінь ділитися знаннями.

 

The Future of Disruptive Technologies: Impacts on Business, Workforce, and Societies (Dr. Srikanth Gaddam)

З метою навчання та заохочення кожного читача до впровадження проривних технологій, а також для розуміння їхнього впливу на майбутнє бізнесу, робочої сили та суспільства було створено “Майбутнє проривних технологій”.

У цій проникливій книзі:

 • Дізнайтеся, як хмарні обчислення використовуються для впровадження інновацій дешевшими та швидшими способами
 • Дізнайтеся, чому Big Data є новою “нафтою” — новою сировиною для бізнесу
 • Зрозумійте, як за допомогою штучного інтелекту (ШI) заново винаходять майбутнє
 • Дізнайтеся, чому конфіденційність даних має бути пріоритетом у сфері кібербезпеки
 • Пориньте в усі нові способи поведінки людей і взаємодії з машинами
 • Відкрийте для себе світ, де мрії стають реальністю — віртуальну та доповнену реальність
 • Дізнайтеся, як мережі 5G змінюють життя на високій швидкості
 • І багато іншого!

 

З такої кількості різноманітних технологій на вибір легко бути приголомшеним. У “Майбутньому проривних технологій” будь-який молодий дорослий або професіонал середньої кар’єри, який застряг у старих технологіях, може зробити перший крок, щоб зрозуміти сьогодення та майбутнє вплив технологій… і як використовувати кожну з них.

 

Також дивись
Angular & Typescript

Корисна література від Odesa IT Family та компанії DataArt.  Сьогодні поговоримо про Angular & Typescript.

PHP

Повертаємось з рубрикою корисної літератури для працівників в сфері IT, підготовленою  Odesa IT Family разом з  компанією DataArt.  Сьогодні ділимось з вами списком на тему PHP.

.NET

.NET Framework — програмна технологія, запропонована фірмою Microsoft як платформа для створення як звичайних програм, так і веб-застосунків. Багато в чому є продовженням ідей та принципів, покладених в технологію Java.

Ruby. Частина 2

За даними Вікіпедії Ruby —  інтерпретована, повністю об’єктно-орієнтована мова програмування з чіткою динамічною типізацією. Мова вирізняється високою ефективністю розробки програм і увібрала в себе найкращі риси Perl, Java, Python, Smalltalk, Eiffel, Ada і Lisp.

Підписка на новини від спільноти