Ruby. Частина 2

За даними Вікіпедії Ruby —  інтерпретована, повністю об’єктно-орієнтована мова програмування з чіткою динамічною типізацією. Мова вирізняється високою ефективністю розробки програм і увібрала в себе найкращі риси Perl, Java, Python, Smalltalk, Eiffel, Ada і Lisp. Odesa IT Family разом з  компанією DataArt підготували список літератури.

 

Першу частину читайте за посиланням: https://it-family.od.ua/it_lit/ruby/

 

  1. Design Patterns in Ruby (Russ Olsen)
  2. Refactoring: Ruby Edition (Jay Fields, Shane Harvie, Martin Fowler, Kent Beck)
  3. 99 Bottles of OOP (Sandi Metz)

 

Design Patterns in Ruby (Russ Olsen)

Більшість книг про шаблони проєктування засновані на C++ і Java. Але Ruby інший, і унікальні якості мови спрощують реалізацію та використання шаблонів проєктування. У цій книзі Расс Олсен демонструє, як поєднати потужність і елегантність Ruby із шаблонами та написати більш складне та ефективне програмне забезпечення з набагато меншою кількістю рядків коду.

Ознайомившись з історією, концепціями та цілями шаблонів проєктування, Олсен пропонує короткий огляд мови Ruby — достатній, щоб будь-який досвідчений розробник програмного забезпечення міг негайно використовувати шаблони з Ruby. У книзі особливо звертається увага на функції Ruby, які спрощують використання шаблонів, включаючи динамічний тип, закриття коду та “міксини” для полегшення повторного використання коду.

Чотирнадцять класичних шаблонів “Банди чотирьох” розглядаються з точки зору Ruby, пояснюється, які проблеми вирішує кожен шаблон, обговорюється, чи мають традиційні реалізації сенс у середовищі Ruby, і вводяться специфічні для Ruby вдосконалення. Ви відкриєте для себе можливості реалізації шаблонів лише в одному або двох рядках коду замість нескінченно повторюваних шаблонів, які часто потребують звичайної мови.

Шаблони проєктування в Ruby також ідентифікують нові інноваційні шаблони, які виникли в спільноті Ruby. До них належать способи створення користувацьких об’єктів за допомогою метапрограмування, а також амбітний шаблон “Convention Over Configuration” на основі Rails, розроблений, щоб допомогти інтегрувати цілі програми та фреймворки.

 

Refactoring: Ruby Edition (Jay Fields, Shane Harvie, Martin Fowler, Kent Beck)

За допомогою рефакторингу програмісти можуть перетворити навіть найбільш хаотичне програмне забезпечення на добре розроблені системи, які набагато легше розвивати та підтримувати. Більше того, вони можуть робити це крок за кроком за допомогою серії простих, перевірених кроків. Тепер існує авторитетна й значно оновлена версія класичної книги Мартіна Фаулера про рефакторинг, у якій використовуються приклади й ідіоми Ruby, а не код, адаптований із Java чи будь-якого іншого середовища.

Автори представляють детальний каталог з понад 70 перевірених рефакторингів Ruby з конкретними вказівками щодо того, коли застосовувати кожну з них, покроковими інструкціями щодо їх використання та прикладом коду, який ілюструє, як вони працюють. Багато авторів використовують потужні функції Ruby, і всі зразки коду доступні для завантаження.

Використовуючи оригінальні концепції Фаулера, автори показують, як виконувати рефакторинг контрольованим, ефективним, поступовим способом, щоб ви методично вдосконалювали структуру свого коду, не створюючи нових помилок. Незалежно від вашої ролі в написанні чи підтримці коду Ruby, ця книга стане незамінним ресурсом.

 

99 Bottles of OOP (Sandi Metz)

99 Bottles of OOP — це практичний посібник із написання економічно ефективного, зручного в обслуговуванні та приємного об’єктно-орієнтованого коду.

Він досліджує:

  • Розпізнавання, коли код достатньо хороший
  • Отримання найкращої вартості від розробки, керованої тестуванням (TDD)
  • Виконання належного рефакторингу, а не випадкового “перероблення”
  • Пошук концепцій, прихованих у коді
  • Пошук імен, які передають глибше значення
  • Безпечне змінення коду, дотримуючись Правил флокування
  • Спрощення нових доповнень за принципом відкритого/закритого
  • Уникайте умовних слів, дотримуючись принципу підстановки Ліскова
  • Внесення цілеспрямованих покращень шляхом зменшення запахів коду
  • Покращення мінливості за допомогою поліморфізму
  • Виготовлення рольових об’єктів за допомогою Фабрик
  • Страхування від невизначеності шляхом послаблення зв’язку
  • Розвиток естетики програмування.

 

Також дивись
Angular & Typescript

Корисна література від Odesa IT Family та компанії DataArt.  Сьогодні поговоримо про Angular & Typescript.

PHP

Повертаємось з рубрикою корисної літератури для працівників в сфері IT, підготовленою  Odesa IT Family разом з  компанією DataArt.  Сьогодні ділимось з вами списком на тему PHP.

Література на тему кібербезпеки

Вадим Чакрян, Information Security Officer DataArt, поділився на своїй лекції (конспект з лекції можна прочитати за посиланням: https://it-family.od.ua/news_one/seriya-proforiyentaczijnyh-lekczij-z-yuriyem-berkovym/) корисною добіркою, а ми вирішили розповісти вам детальніше про кожну з них.

.NET

.NET Framework — програмна технологія, запропонована фірмою Microsoft як платформа для створення як звичайних програм, так і веб-застосунків. Багато в чому є продовженням ідей та принципів, покладених в технологію Java.

Підписка на новини від спільноти