Ruby

За даними Вікіпедії Ruby —  інтерпретована, повністю об’єктно-орієнтована мова програмування з чіткою динамічною типізацією. Мова вирізняється високою ефективністю розробки програм і увібрала в себе найкращі риси Perl, Java, Python, Smalltalk, Eiffel, Ada і Lisp. Odesa IT Family разом з  компанією DataArt підготували список літератури.


Ruby. Частина 1

  1. Clever Algorithms: Nature-Inspired Programming Recipes (Jason Brownlee)
  2. Cucumber and Cheese (Jeff Morgan)
  3. Metaprogramming Ruby: Program Like the Ruby Pros (Paolo Perrotta)
  4. Ruby Under a Microscope: An Illustrated Guide to Ruby Internals An Illustrated Guide to Ruby Internals. (Pat Shaughnessy)

 

Clever Algorithms: Nature-Inspired Programming Recipes (Jason Brownlee)

Clever Algorithms: Nature-Inspired Programming Recipes — це книга з відкритим вихідним кодом, яка повно, узгоджено та централізовано описує велику кількість алгоритмічних методів у сферах біологічно натхненних обчислень, обчислювального інтелекту та метаевристики, щоб вони були доступними та зручними для використання. Це сховище для книжкового проєкту.

 

Cucumber and Cheese (Jeff Morgan)

Кілька років тому я вирішив освоїти Acceptance Test Driven Development (ATDD, також відомий як Behavior Driven Development або Storytesting). Перепробувавши кілька доступних інструментів, я зупинився на Cucumber. Для веб-додатків я також використовував WATIR, найпопулярніший інструмент Ruby для обходу та перевірки сторінок. Коли я почав працювати з командами над впровадженням цієї практики, я виявив, що спільнота ATDD пише все більше нових  Ruby gems, щоб розширити можливості та спростити це вид тестування. 

Я також виявив, що деякі з речей, які я особисто хотів спростити, не підтримуються жодною існуючою  Ruby gem, тому, як божевільний розробник, я вирішив створити свій власний. На мій подив, інші почали використовувати деякі зі створених мною  Ruby gems і почали ставити багато запитань про їх використання. Ця книга — моя спроба поділитися якомога більшим досвідом використання Cucumber і Ruby. Я розповім про багато шаблонів, практик, інструментів і (так)  Ruby gems, які спрощують тестування програм (зокрема, але не обмежуючись веб-програмами), включаючи кілька моїх власних. Я також розповім про правильний спосіб структурування та написання вашого коду автоматизації тестування, щоб він був менш крихким, простішим, краще організованим, виразнішим і, отже, його було легше змінювати протягом життєвого циклу вашої програми. Моя мета — допомогти вам побачити й зрозуміти переваги ATDD і навчитися використовувати Cucumber і Ruby, щоб застосувати (і допомогти нам удосконалити!) цю дивовижну практику. 

 

Metaprogramming Ruby: Program Like the Ruby Pros (Paolo Perrotta)

Здається, усі у світі Ruby говорять про метапрограмування — про те, як з його допомогою можна усунути дублювання у своєму коді та написати елегантні, гарні програми. Тепер ви також можете взяти участь у дійстві.

Ця книга описує метапрограмування як важливий компонент Ruby. Коли ви зрозумієте принципи Ruby, включаючи об’єктну модель, області видимості та власні класи, ви на шляху до застосування метапрограмування як у своїй щоденній роботі, так і у своїх веселих проєктах у позаробочий час.

Вивчення метапрограмування не повинно бути складним або нудним. Беручи вас у пригоду робочого тижня з понеділка по п’ятницю з парою програмістів, Паоло Перротта допомагає зробити опанування мистецтва метапрограмування простим і цікавим.

 

Ruby Under a Microscope: An Illustrated Guide to Ruby Internals An Illustrated 

Ruby — це потужна мова програмування з акцентом на простоті, але за своїм елегантним синтаксисом вона виконує незліченну кількість небачених завдань.

Ruby Under Microscope дає вам практичний погляд на ядро Ruby, використовуючи великі діаграми та докладні пояснення, щоб показати вам, як реалізовано Ruby (навички C не потрібні). Автор Пет Шонесі використовує науковий підхід, пропонуючи серію експериментів із кодом Ruby, щоб занурити вас за лаштунки роботи мов програмування. Ви навіть знайдете інформацію про JRuby та Rubinius (дві альтернативні реалізації Ruby), а також детальні дослідження алгоритму збирання сміття Ruby.

 

Також дивись
Angular & Typescript

Корисна література від Odesa IT Family та компанії DataArt.  Сьогодні поговоримо про Angular & Typescript.

PHP

Повертаємось з рубрикою корисної літератури для працівників в сфері IT, підготовленою  Odesa IT Family разом з  компанією DataArt.  Сьогодні ділимось з вами списком на тему PHP.

Література на тему кібербезпеки

Вадим Чакрян, Information Security Officer DataArt, поділився на своїй лекції (конспект з лекції можна прочитати за посиланням: https://it-family.od.ua/news_one/seriya-proforiyentaczijnyh-lekczij-z-yuriyem-berkovym/) корисною добіркою, а ми вирішили розповісти вам детальніше про кожну з них.

.NET

.NET Framework — програмна технологія, запропонована фірмою Microsoft як платформа для створення як звичайних програм, так і веб-застосунків. Багато в чому є продовженням ідей та принципів, покладених в технологію Java.

Підписка на новини від спільноти